Zima nie daje odpocząć, choć jeszcze się nie rozpoczęła

  Zima nie daje odpocząć, choć jeszcze się nie rozpoczęła

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zima nie daje odpocząć, choć jeszcze się nie rozpoczęła

  ©DZ

  Na rozpoczęcie kalendarzowej zimy musimy jeszcze trochę poczekać. A dokładnie do 22 grudnia. Jednak pogody za oknem większość z nas ma już serdecznie dość. Zawieje, wszechobecny śnieg i lód większości mieszkańców województwa śląskiego mocno dały się we znaki.
  Zima nie daje odpocząć, choć jeszcze się nie rozpoczęła

  ©DZ

  Jednak wśród tłumu wyczekującego wiosny są i tacy, którym śnieg nie przeszkadza w letnich pracach. Chodzi tu o koszenie trawy czy pędów... pod warstwą śniegu. Pracowników chodzących po lesie z kosami spalinowymi można było spotkać na terenie Dąbrowy Górniczej. Tak to wyjaśnia dąbrowski magistrat: - Przedsiębiorstwo realizowało prace z zakresu usunięcia samosiewów na terenach zlokalizowanych w rejonie drogi S-1 - mówi Bartosz Matylewicz z UM. - Pod koniec listopada przeprowadziliśmy odbiór końcowy prac, jednak niezbędne okazały się poprawki. I to właśnie one były wykonywane - dodaje.

  Jesteśmy przekonani, że poprawki pod półmetrową warstwą śniegu wyjdą na piątkę. Niestety nie wszyscy potrafią tak lekceważyć zimę i poza Dąbrową Górniczą strasznie nam ona dokucza.

  Wczoraj na Żywiecczyźnie kilka TIR-ów nie było w stanie pokonać wzniesienia na drodze krajowej S-69, ugrzęzły na śliskiej jezdni i zablokowały trasę tuż przed wjazdem do Żywca od strony Bielska-Białej. Policjanci wprowadzili w związku z tym na ulicy Wesołej ruch wahadłowy, by rozładować korki i umożliwić piaskarkom przejazd i posypanie drogi.

  Od godz. 14 do 17 wyjazd z Salmopolu w kierunku Wisły był niemożliwy. - Żywioł zwyciężył z drogówką - mówi ksiądz Jan Byrt z parafii ewangelickiej w Szczyrku. - Wydaje mi się, że drogówka ma za słaby sprzęt, aby poradzić sobie z taką ilością śniegu. W latach 90. sytuację ratował "Iwan", czyli pług wirnikowy. Dziś takiego sprzętu brakuje na naszych drogach.

  A co mają powiedzieć pasażerowie kolei. Wczoraj minął drugi dzień, w którym obowiązuje nowy rozkład jazdy. Choć pasażerowie na peronach stawili się punktualnie według nowych godzin odjazdu, to i tak swoje musieli odczekać. Minimum to 15 minut.

  Współpraca NET
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Idzie bardzo biala zima

   mroz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   To prawda nawet w gorach niemaja odsnizarek wirnikowych te co byly (rosyjskie)byly sprzedawane po cenie zlomu a kupowali je przewaznie czesi i slowacy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama