Szczypiorniści Górnika świętują pierwszy od 24 lat medal...

  Szczypiorniści Górnika świętują pierwszy od 24 lat medal mistrzostw Polski

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mamy wielkie powody do radości, bo przecież czekaliśmy na ten medal niemal ćwierć wieku. Naszym celem w tym sezonie było miejsce w czołowej czwórce, ale skoro nadarzyła się szansa walki o brąz, to uznaliśmy, że dobrze byłoby ją wykorzystać. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że drużyna z Zabrza znów stanęła na podium - powiedział Bogdan Kmiecik, prezes sekcji piłki ręcznej Górnika.

  Na razie w Zabrzu świętują, ale prezes Kmiecik myśli też już o nowym sezonie i wyzwaniach stojących przed jego drużyną.


  - Ten sukces cieszy, ale nie sądzę, żeby przełożyło się to na większe zainteresowanie sponsorów naszym klubem. Na naszych meczach będzie pewnie teraz więcej kibiców, ale nie pieniędzy, choć oczywiście chciałbym się w tej kwestii mylić - dodał szef KS Handball Zabrze.

  W Górniku na kolejny sezon zostają największe gwiazdy drużyny: Mariusz Jurasik, Michał Kubisztal, Patryk Kuch-czyński i Robert Orzechowski oraz trener Patrik Liljestrand, którzy mają jeszcze przez rok ważne kontrakty. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dostali Kamil Mokrzki, Łukasz Stodtko czy Artur Banisz.

  - Przed nami w kraju są tylko Vive i Wisła, ale nie wiem, czy gdy będziemy próbować ich dogonić, to nie połamiemy sobie nóg. Chcemy znów wystartować w europejskich pucharach, lecz nie w Pucharze Challenge, ale EHF, który jest bardziej prestiżowy - dodał Kmiecik.

  Oni wywalczyli brązowy medal dla Górnika

  Trener Patrik Liljestrand.

  Bramkarze Mateusz Kornecki, Sebastian Suchowicz, Sebastian Kicki, Artur Banisz. Skrzydłowi Bartłomiej Tomczak, Adrian Niedośpiał, Patryk Kuchczyński, Aleksandr Buszkou.

  Rozgrywający Michał Kubisztal, Mariusz Jurasik, Witalij Nat, Robert Orzechowski, Adam Twardo, Łukasz Stodtko, Kamil Mokrzki, Michał Bednarczyk.

  Obrotowi Tymoteusz Piątek, Dariusz Mogielnicki, Łukasz Kandora.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama