Ważne
  Twórcy filmu Ostatni strzał pojadą do Hollywood

  Twórcy filmu Ostatni strzał pojadą do Hollywood

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Scena z Oberschlesien z filmu "Ostatni Strzał"
  1/2
  przejdź do galerii

  Scena z Oberschlesien z filmu "Ostatni Strzał" ©MB group films

  Za film "Ostatni strzał", w którym zagrali członkowie zespołu Oberschlesien, Piotr Wojtyczka i Michał Gołąb pojadą do Los Angeles
  Michał Gołąb z Chorzowa i Piotr Wojtyczka z Siemianowic Śląskich są autorami filmu "Ostatni strzał", który wygrał niedawno drugą edycję 48 Hour Film Project. Jury konkursu 48hfp w uzasadnieniu napisało, że film był "Stylowym nawiązaniem do tradycji kina". W rolach głównych wystąpili: Paulina Wojtyczka oraz członkowie zespołu Oberschlesien - Marcel Różanka, Michał Stawiński oraz Jacek Krok, który dostał nagrodę dla najlepszego aktora.


  Dla twórców nagrodzonego filmu to nie pierwsza przygoda z kamerą. Filmowaniem zajmują się od 20 lat. Obydwaj startowali już w pierwszej edycji konkursu, ale bez powodzenia. Większe sukcesy osiągnęli startując w konkursach "Obiektywnie Śląskie", gdzie razem otrzymali nagrodę za pierwsze miejsce za "Jeden dzień z życia", a także już Marcin Gołąb sam za film "Łobiod". Ten ostatni film sprawił, że doszło do wpółpracy między twórcami filmowymi a zespołem Oberschlesien.

  - Zobaczyliśmy z Marcinem, że Marcel Różanka udostępnił "Łobiod", film Marcina na facebooku, i stwierdziliśmy, że warto by było spróbować zrobić coś z zespołem - opowiada Wojtyczka, który podkreśla, że za montaż i reżyserię "Ostatniego strzału", a także inicjatywę odpowiada Michał Gołąb. Współpraca z Oberschlesien rozpoczęła się od nakręcenia teledysku do piosenki "Bier mie", w którym zagrała również Paulina Wojtyczka, córka Piotra.

  Kolejnym pomysłem było właśnie nakręcenie filmu na konkurs 48hfp. Konkurs ruszył 9 maja. Filmowcy mieli 48 godzin na nakręcenie swojego filmu, spełniając przy tym narzucone przez organizatorów warunki: głównym bohaterem filmu miał być Cecyl lub Cecylia Gwint, rekwizytem jabłko a jednym z tekstów użytym w filmie "Twój garnitur jest dobrze do Ciebie dopasowany". W filmie obowiązkowo musiał się pojawić element związany z Katowicami(kręcono go również w chorzowie w klubue Szuflada 15).


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Film "łobiod"

   ExSilesiaLux (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   rewelacja hehehehe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratulacje !!!

   Katowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Każdy sukces niezależnych artystów cieszy...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama