Ważne
  Basen Ruda w Rybniku jak z pięknej bajki [ZDJĘCIA]

  Basen Ruda w Rybniku jak z pięknej bajki [ZDJĘCIA]

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jakby w rytm muzyki zmieniają się barwy ożywionej rwącej rzeki
  1/4
  przejdź do galerii

  Jakby w rytm muzyki zmieniają się barwy ożywionej rwącej rzeki ©Aleksander Król

  Basen Ruda w Rybniku jest fantastycznie oświetlony w nocy. Będą odbywały się tu imprezy po zmroku. Otwarcie kąpieliska w niedzielę!
  Może gdzieś w bogatych kurortach Egiptu, Tunezji albo Turcji można by było znaleźć takie cudo, ale na pewno nie w Polsce. Ruda w Rybniku to prawdopodobnie najnowocześniejsze i najpiękniejsze kąpielisko w kraju. Powiecie: "bez przesady". No to zobaczcie basen nocą! To, co widać z ulicy Gliwickiej, to tylko namiastka magicznej wodnej krainy. Prawdziwe czary zaczynają się, gdy miniemy już bramę z podświetlonym, czerwonym napisem "Ruda".


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Basen Ruda w Rybniku jak z bajki [NOCNE ZDJĘCIA]


  Do "woprówki" wabi nas ekran wyświetlający m.in. informację o temperaturze wody. W tej chwili to on rzuca najwięcej światła, ale niech Was to nie zmyli. Prawdziwy show zacznie się za chwilę. Wchodzimy na "wieżę ratowników", skąd widać całą uśpioną jeszcze Rudę. Nagle coś mąci wodę. Już szumi, już się kotłuje. Błysk i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki całą Rudę zalewa róż, który po chwili przechodzi w seledyn, granat, gorącą czerwień. Magia! Jakby w rytm płynącej skądś muzyki zmieniają się barwy ożywionej teraz rwącej rzeki oraz fontann, które strzelają seledynowymi albo srebrnymi strumieniami.

  Zaczarowani wchodzimy po metalowych schodach zjeżdżalni, skąd widok przypomina trochę obrazki z filmów science fiction. Świetlista niecka rwącej rzeki wygląda jak latający spodek, a z dna basenu rekreacyjnego patrzą na nas trzy świecące zimnym światłem ślepia. Jest nieziemsko!

  - Czy skoro basen jest tak fantastycznie oświetlony, na Rudzie będą organizowane nocne imprezy? - pytamy wpatrującego się w kolorową wodę Adama Fudalego, prezydenta Rybnika. - Oczywiście, specjalnie na terenie kąpieliska przygotowaliśmy scenę, na której będą mogły występować nasze zespoły, także po zmroku - mówi Fudali. - A czy kąpać po zmroku też będzie się można? Choćby od czasu do czasu? - dopytujemy. - Nie jest to takie proste, ze względów bezpieczeństwa - tłumaczy. I chociaż Sławomir Walento, szef rybni-ckich woprowców, który stoi obok, zapewnia, że nasi ratownicy daliby radę, nocne kąpiele to raczej sfera marzeń. Może kiedyś, choć jedna taka noc? Zresztą, co tam nocne pływanie, na Rudzie nie zabraknie wrażeń i podczas dnia. Ze wszystkich bajecznych atrakcji będzie można korzystać już od niedzieli. Od czerwca do sierpnia Ruda czynna będzie w godz. 9-20, zaś w maju i wrześniu, przy dobrej pogodzie, od 10 do 18. Bilet ulgowy będzie kosztować 5 zł, a pełnopłatny 10 (przygotowano różne zniżki i karnety). Otwarcie zaplanowano na niedzielę, 1 czerwca.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama