Beskidy: powalone drzewa i zamknięte szlaki. Turysto,...

  Beskidy: powalone drzewa i zamknięte szlaki. Turysto, uważaj!

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przewodnicy górscy zachęcają turystów do wybierania szlaków w Beskidach, które nie zostały uszkodzone przez ostatnie wichury. W przeciwnym razie robimy
  1/2
  przejdź do galerii

  Przewodnicy górscy zachęcają turystów do wybierania szlaków w Beskidach, które nie zostały uszkodzone przez ostatnie wichury. W przeciwnym razie robimy to na własne ryzyko ©arc

  Tylko na terenie Nadleśnictwa Ujsoły wichury powaliły 44 tys. drzew. Na wielu szlakach turystycznych panują trudne warunki.
  Deszcze i wichura, która w połowie miesiąca przeszły nad południową częścią naszego województwa, wyrządziły sporo szkód. Chociaż od tego czasu minęło już dwa tygodnie to turyści jadący w Beskidy muszą liczyć się z tym, że niektóre ze szlaków turystycznych są zamknięte, a na innych trzeba zachować szczególną ostrożność.

  ZOBACZ PROGNOZĘ POGODY NA 29 I 30 MAJA [WEJDŹ]

  Można powiedzieć, że było dramatycznie, bo około pięćdziesiąt drzew, które rosły przy schronisku, w związku z tym, że podłoże było bardzo miękkie, zostały powyrywane z korzeniami - opowiada Witold Wiewióra, gospodarz Schroniska Górskiego PTTK na Hali Rysianka. Na szczęście w tym momencie do schroniska bez większych problemów można już dojść większośćmi szlaków do niego prowadzącymi (poza niebieskim ze Złatnej).

  Tylko w nocy z 15 na 16 maja na terenie Nadleśnictwa Ujsoły zostało powalonych 44 tys. drzew. Zniszczonych zostało też wiele nasadzeń. Straty w samej infrastrukturze wyniosły 1,6 mln zł.

  Czeka nas intensywna praca w okresie czerwca i lipca, bo wtedy musimy gro tych wiatrołomów usunąć, aby nie dopuścić do wylotu kornika, bo to byłaby klęską dla całego drzewostanu - mówi Jan Salachna, zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Ujsoły.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama