Tramwaje Śląskie: Tramwaje nie pojadą od Ronda do Pętli...

  Tramwaje Śląskie: Tramwaje nie pojadą od Ronda do Pętli Słonecznej w Katowicach

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Remont torowiska

  Remont torowiska ©ARC

  Remont torowiska na alei Korfantego jest już na półmetku – gotowy jest tor w kierunku Siemianowic Śląskich. Zaś od przyszłego tygodnia prace mają rozpocząć się na torze w kierunku katowickiego rynku. W związku z tym w weekend ruch tramwajów zostanie zawieszony i w tym czasie robotnicy będą przekładać rozjazdy techniczne.
  Remont torowiska

  Remont torowiska ©ARC

  - Przełożenie rozjazdów jest konieczne, by móc przystąpić do pracy na torze w kierunku centrum Katowic. Od poniedziałku 02.06.2014 r. tramwaje linii nr 13 i 16 będą kursować po nowym torze, a wykonawca przystąpi do demontażu starego toru – tłumaczy Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

  Jednak w weekend ruch tramwajowy na odcinku pętla Słoneczna – Rondo w Katowicach zostanie zawieszony. Od godziny 6 w sobotę do godz. 22 w niedzielę:

  - tramwaje linii nr 13 kursować będą na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  - tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: Katowice Brynów pętla – Katowice Rondo – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  - uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-13 i T-16. Autobusy będą kursować zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe w bezpośrednim sąsiedztwie tramwajowych. Uwaga! W sobotę 31.05. mogą nastąpić odstępstwa od rozkładu jazdy, ze względu na Maraton Wolności, którego trasa biegnie m.in. z Siemianowic
  do Katowic aleją Korfantego.

  Dodatkowo w trakcie prowadzonych w weekend prac konieczne będzie wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej w rejonie katowickiego rynku.

  - Z tego powodu, w nocy z soboty na niedzielę między godz. 1:00 a 4:00, zawieszone zostanie kursowanie tramwajów między Rynkiem w Katowicach a pętlą przy Stadionie Śląskim. Na ten czas uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-6, kursując na wyłączonym fragmencie zgodnie z tramwajowym rozkładem jazdy – dodaje Zowada.

  Zakończenie modernizacji torowiska na odcinku Pętla Słoneczna – Rondo w Katowicach planowane jest na listopad tego roku. Inwestycja oszacowana jest na ok. 4 mln zł.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naprawdę?

   Miro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "W sobotę 31.05. mogą nastąpić odstępstwa od rozkładu jazdy, ze względu na Maraton Wolności"
   To zaczną już biegać w sobotę? Jakiś night-jogging?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama