Przebudowa centrum Katowic: przy al. Korfantego posadzili...

  Przebudowa centrum Katowic: przy al. Korfantego posadzili drzewa [ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przebudowa centrum Katowic
  1/8
  przejdź do galerii

  Przebudowa centrum Katowic ©Lota

  Przebudowa centrum Katowic: ponad 20 drzew zasadzono na wschodniej pierzei alei Korfantego w centrum. Prace w tym fragmencie centrum właśnie dobiegają końca, za kilka dni budowlańcy wyleją asfalt na nową ścieżkę rowerową. ZOBACZ ZDJĘCIA
  Modernizacja alei Korfantego trwa w ramach drugiego etapu przebudowy centrum Katowic. Prace prowadzone są zarówno na wschodniej, jak i zachodniej pierzei alei. Te po wschodniej – po stronie hotelu Katowice – finiszują.

  - 6 czerwca będziemy asfaltowali ścieżkę rowerową, która biegnie od pomnika Powstańców Śląskich aż do ulicy Moniuszki, a do końca tego tygodnia otworzymy ciąg pieszy, czyli chodnik, który prowadzi do Moniuszki – wyjaśnia Wojciech Pałczyński, z firmy NDI, która jest generalnym wykonawcą przebudowy centrum Katowic.


  Kończą się też nasadzenia po tej stronie alei. Posadzono tu 26 drzew. - Początkowo projektanci planowali tylko 14, stwierdzili jednak, że można uzupełnić pewne przestrzenie, gdzie wcześniej wydawało się, że ze względu na sieci podziemne drzew posadzić się nie uda. Zrobiliśmy przekopy i okazało się, że jednak można – mówi Pałczyński. Między nimi przy przystanku autobusowym są także ławki.

  Znacznie wolniej przebiegają prace po zachodniej pierzei Korfantego. Tu budowlańcy nadal walczą z sieciami podziemnymi. Te prace powinny, jak ocenia Pałczyński, zakończyć się w ciągu miesiąca. Nadal rozkopany jest także jeden pas zachodniej jezdni alei.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo