Poczta w Katowicach będzie zlikwidowana. Poczta Polska chce...

  Poczta w Katowicach będzie zlikwidowana. Poczta Polska chce zlikwidować budynek przy Pocztowej

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Poczta w Katowicach na sprzedaż
  1/5
  przejdź do galerii

  Poczta w Katowicach na sprzedaż ©Justyna Przybytek

  Poczta w Katowicach do likwidacji: Poczta Polska przygotowała do sprzedaży budynek przy ulicy Pocztowej w Katowicach. Na zabytkowym gmachu Poczty Polskiej pojawił się już baner z informacją, że nieruchomość jest do sprzedaży, choć na razie Poczty Polskiej nie ma jeszcze zgody właścicielskiej na jej zbycie. Wstępnie oszacowana wartość nieruchomości, to ok. 15 mln zł.
  Likwidacja Poczty Polskiej w Katowicach:

  O tym, że Poczta Polska planuje pozbyć się budynku poczty głównej w Katowicach, znajdującej się w zabytkowym budynku pochodzącym z końca XIX wieku przy ulicy Pocztowej, pisaliśmy już w ubiegłym roku.

  Rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski na łamach DZ w listopadzie ubiegłego roku, pogłosek o planach sprzedaży nieruchomości nie potwierdzał, ale zastrzegał, że spółka prowadzi działania zmierzające do racjonalizacji kosztów utrzymania swoich placówek oraz „ciągłe analizy kosztów utrzymania nieruchomości - dotyczy to wszystkich nieruchomości zajmowanych przez służby Poczty, czyli w tym również nieruchomości położonej w Katowicach przy ul. Pocztowej”.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  LIKWIDACJA POCZTY POLSKIEJ W KATOWICACH


  Sprawa zdaje się być już przesądzona. Na budynku przy ul. Pocztowej 9 pojawił się baner z informacją, że nieruchomość jest przeznaczona do sprzedaży. Na stronie internetowej Poczty Polskiej nadal znajduje się jednak w zakładce „nieruchomości przygotowane do sprzedaży”, tzn. że zgody na jej zbycie PP jeszcze nie ma.

  Wstępnie wartość nieruchomości, zabudowanej dwoma budynkami: biurowym o powierzchni użytkowej 5944,95 m kw. i niemieszkalnym o powierzchni użytkowej 59,69 m kw., oszacowano na 15 mln zł.

  Co ważne choć PP planuje sprzedać swoją nieruchomość, to Poczta jako taka z ulicy Pocztowej nie zniknie. Sprzedaż nieruchomości ma nastąpić bowiem z najmem zwrotnym, tzn. PP zostanie najemcą pomieszczeń na parterze obecnie zajmowanego budynku.

  Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się w spółce zgoda na sprzedaż nieruchomości pojawi się najpóźniej za około trzy miesiące.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca niewolnicza

   rycho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   moja żona pracuje w dyrekcli poczty polskiej w Katowicach,gorzej być nie może przez to pracę ma mysli samobójcze ,depresje, praca od pon,do sob istna charówa,dzieci cierpią mamy nie ma bo tylko...rozwiń całość

   moja żona pracuje w dyrekcli poczty polskiej w Katowicach,gorzej być nie może przez to pracę ma mysli samobójcze ,depresje, praca od pon,do sob istna charówa,dzieci cierpią mamy nie ma bo tylko praca,praca, praca!!!!. Gdzie jest PIP,proszę o pomoc jestam u kresu mąż

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama