Górnik – Lechia 0:2. Przesądziły dwa rzuty karne, Górnik na 6. miejscu tabeli [ZDJĘCIA, RELACJA]

Górnik – Lechia 0:2
Górnik – Lechia 0:2 Arkadiusz Gola
W ostatnim meczu sezonu Górnik Zabrze z Lechią Gdańsk. Obie bramki z rzutów karnych strzelił Stojan Vranjes (68 i 90+3). Górnik zajął szóste miejsce.

Zanim rozpoczął się mecz pożegnano zawodników, którzy żegnają się z Górnikiem. Prejuce Nakoulma, Paweł Olkowski, Norbert Witkowski i Antoni Łukasiewicz mieli owację na stojąco. Ten ostatni, wraz z Łukaszem Madejem, wygrał konkurs „Turbo Kozak” stacji Canal+.

Mecz szybko został przerwany, bo kibice wrzucili serpentyny na boisko. Potem zaczęła się gra. Najpierw Górnika postraszył Zaur Sadajew (strzelił w boczną siatkę), a trzy minuty później sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Nakoulma.
Następnie dwójkowa akcja Nakoulmy z Bartoszem Iwanem, kończy się strzałem z pola karnego „Ajwena”, który z trudem na rzut rożny wybił Mateusz Bąk.

Lechia nie pozostawała dłużna – Maciej Makuszewski główkował z kilku metrów, a Grzegorz Kasprzik popisał się refleksem.
Bramkarzowi Górnika dopisało później szczęście, kiedy Piotr Grzelczak huknął z woleja w słupek. Bramka aż się zatrzęsła.
Na koniec pierwszej połowy Iwan miał piłkę w polu bramkowym, ale naciskany przeniósł nad poprzeczką.

W 68. minucie na prowadzenie wyszła Lechia. Sędzia podyktował karnego za faul Adama Dancha na Sadajewie. Na nic zdały się protesty zabrzan, bo sędzia był nieugięty. Do piłki podszedł Stojan Vranjes i mocnym strzałem pokonał Kasprzika.

Pięć minut później powinno być 2:0 dla gości, ale bramkarz Górnika kapitalnie obronił uderzenie Sadajewa.

W doliczonym czasie ponownie sędzia podyktował karnego i znów trafił Vranjes. Publika przyjęła decyzję sędziego śmiechem, a po meczu wygwizdała arbitrów.

*Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
*TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
*Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF