Ważne
  Wisła zaprasza na rolki i nartorolki całe rodziny

  Wisła zaprasza na rolki i nartorolki całe rodziny

  Katarzyna Koczwara

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wisła zaprasza na rolki i nartorolki całe rodziny
  1/2
  przejdź do galerii
  Trasy do aktywnego wypoczynku wiślańskim hitem sportowym. Wśród stałych użytkowników są także mamy jeżdżące z wózkami
  Miłośnicy jazdy na rolkach i nartorolkach w końcu mają swoją przestrzeń pod Baranią Górą. Na terenie sportowo-rekreacyjnym "Jonidło" powstały trasy dostosowane do ich potrzeb. A zwolenników tego sportu nie brakuje.

  - To był strzał w dziesiątkę, jedna z lepszych inwestycji miasta. Na początku nie byłem specjalnie zachwycony, choć nie byłem też przeciwnikiem. Nikt nie przewidział, że trasy będą się cieszyć takim zainteresowaniem.
  W weekend jeździ tu nawet 150 osób, część z nich to turyści. Mieliśmy gości z całej Polski, między innymi Zielonej Góry i Łodzi. Zazdroszczą nam tego miejsca, bliskości rzeki i lokalizacji tras. Widać tu całe rodziny. Miejsce to, co szczególnie cieszy, przyciąga też miejscowych - zauważa Zbigniew Wuwer, prezes Klubu Sportowego Wisła, który opiekuje się trasami.

  Z nowej formy rekreacji na powietrzu chętnie korzystają także młode mamy. Zakładają rolki i z wózkami regularnie jeżdżą. Ich obecność wzbudza ogromne zainteresowanie przechodniów.

  - Mamy jeżdżące z dziećmi w wózkach robią bardzo dobre wrażenie. To naprawdę ewenement. Nie widziałem nigdzie, żeby mamy umawiały się i wspólnie z wózkami jeździły na rolkach. Dają świetny przykład innym - przyznaje Zbigniew Wuwer.

  Same mamy także potwierdzają, że słyszą wiele miłych słów od spotkanych osób.

  - Ludzie reagują bardzo pozytywnie. Zawsze ktoś coś miłego powie. Chwalą że fajny pomysł - zwierzają się Anna Cieślar i Estera Procner.

  Gdy tylko pogoda dopisuje. umawiają się, zabierają pociechy (16-miesięczną Noemi i 19-miesięczną Lenę) i co najmniej godzinę jeżdżą na rolkach. Mają nadzieję, że w przyszłym sezonie ich dzieci zamienią już wózki na rolki. W regularnym trenowaniu wspierają je mężowie.

  - Tatusiowie nas mobilizują. Mąż kupił mi rolki na urodziny. Chcemy ich namówić, by z nami przychodzili, zaczęli jeździć. Promujemy rodzinny sposób na spędzenie czasu - dodaje Estara Procner.

  Młode mamy na terenie tras spotkać możne w pogodne dni przed południem.

  - Wtedy jest tu spokojniej, popołudniami jest tu już tłoczno - wyjaśnia Ania Cieślar.

  Do dyspozycji amatorów jazdy na rolkach i nartorolkach w Wiśle są dwie trasy o długości 435 i 545 metrów, na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu oraz niezbędnych akcesoriów - ochraniaczy i kasków.

  Koszt wypożyczenia rolek dla dziecka to 15 zł za godzinę, dla osoby dorosłej 20 zł za godzinę. Każda kolejna godzina to dopłata w wysokości 5 zł. Wypożyczenie nartorolek (sprzęt, buty, kijki) kosztuje 30 zł za godzinę. Korzystanie z tras jest bezpłatne.

  Trasy rolkowe powstały w ramach inwestycji w infrastrukturę sportową Wisły, na którą wydano ponad 2 mln zł, z czego 78 procent pochodzi ze środków unijnych. W zimie pełnią funkcję tras biegowych.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama