Ważne
  Autostrada A1 już otwarta, ale niestety nie cała

  Autostrada A1 już otwarta, ale niestety nie cała

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Autostrada A1 już otwarta, ale niestety nie cała

  ©Marek Michalski

  Wczoraj wieczorem otwarto 7,5-kilometrowy odcinek autostrady A1 z Bełku do Żor. Kierowcy jadący z Katowic w stronę Rybnika mogą zaoszczędzić w ten sposób kilkadziesiąt minut, wjeżdżając na A1 na węźle Bełk. W dalszym ciągu nie jest przejezdny dalszy odcinek trasy z Rownia do Świerklan, którego otwarcie również zapowiadano na ten tydzień.
  Autostrada A1 już otwarta, ale niestety nie cała

  ©Marek Michalski

  Zobacz najświeższe wiadomości z dróg na http://www.dziennikzachodni.pl/drogi/
  - Prace na całym odcinku autostrady od węzła Bełk do węzła Świerklany będą kontynuowane do połowy maja przyszłego roku - mówi Dorota Marzyńska, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

  - Wiosenne powodzie i wczesna zima spowodowały spowolnienie robót.
  Jednakże mając na względzie stale zwiększającą się liczbę pojazdów na drogach i rosnące oczekiwania kierowców co do komfortu podróżowania, zdecydowaliśmy się otworzyć fragment autostrady z Bełku do Rownia. Dzięki temu będzie można sprawnie i bezpiecznie dojechać do Żor i okolicznych miejscowości - mówi Dorota Marzyńska.

  Dodaje, że trasa do Świerklan zostanie oddana do użytku wczesną wiosną. Kierowcy nie mogą się już tego doczekać.

  - Szkoda, że nie otworzyli całej autostrady, aż do Świerklan. Ale dobre i to. Nawet w Wodzisławiu odczujemy fakt, że przejezdna jest trasa z Rownia do Bełku, skąd dalej jedzie się do Katowic. Wcześniej trzeba było nadrabiać wiele kilometrów, by wjechać na autostradę, teraz wystarczy dojechać do Żor - mówi Andrzej Konieczny, kierowca z Wodzisławia Śląskiego, który dziś po raz pierwszy przetestuje nową trasę.

  - Mam nadzieję, że będzie odśnieżona, bo gdy jechałem ostatnio autostradą do Katowic, droga była biała. Ale przyznaję - było wcześnie rano, a gdy wracałem do domu, było już dobrze - dodaje Adam Konieczny.

  Wciąż budują naszą A1  Roboty na odcinku A1 Bełk-Świerklany, budowanym przez konsorcjum firm Strabag, Heilit+Woerner,
  rozpoczęto 29 sierpnia 2008 roku.

  Termin zakończenia wszystkich prac na tym fragmencie upływa w połowie maja przyszłego roku. Inwestycja kosztuje 1,1 mld zł.

  Do kwietnia 2012 roku ma być gotowy fragment A1 ze Świerklan do Gorzyczek, który buduje firma Alpine.

  Dokończenie 18-kilometrowego odcinka, z którego austriacka firma została wcześniej wyrzucona przez GDDiK, będzie kosztowało 555 milionów złotych.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autostrada A-1

   Andrzej z Zabrza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 71 / 57

   Jechałem nowym odcinkiem autostrady A-1 , Oznakowanie , ze trasa kończy się w Rybniku a faktycznie wyjechałem w Żorach do Rybnika inną drogą musiałem jechać jeszcze 10 km. Dlaczego błędnie...rozwiń całość

   Jechałem nowym odcinkiem autostrady A-1 , Oznakowanie , ze trasa kończy się w Rybniku a faktycznie wyjechałem w Żorach do Rybnika inną drogą musiałem jechać jeszcze 10 km. Dlaczego błędnie oznakowana jest autostrada zamiast do Żor , wypisany jest Rybnik ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama