Remontu trasy DK1 w Tychach kończy się za miesiąc

  Remontu trasy DK1 w Tychach kończy się za miesiąc

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Budowa trasy DK1 w Tychach
  1/4
  przejdź do galerii

  Budowa trasy DK1 w Tychach ©arc

  Wczoraj odbyła się jedna z ostatnich rad budowy DK1 w Tychach. I wykonawca podtrzymał ustalony termin 4 lipca jako dzień, w którym przebudowywany odcinek będzie przejezdny na całej długości. Pozostaną prace porządkowe, które potrwają do końca lipca
  To prawda: przebudowa bardzo ważnej dla regionu trasy, wiodącej od aglomeracji w stronę Beskidów, czyli DK 1, trwa od jesieni 2011 roku. A najbardziej uciążliwa stała się wiosną 2012 roku. Cała inwestycja miała być gotowa w 840 dni. Pierwotna umowa zakładała jej zakończenie 2 stycznia 2014. Tak się nie stało i Szybko jednak okazało się, że są problemy. Każdy kamień milowy był osiągany z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Jeszcze latem 2012 r. Polimex-Mostostal zapewniał, że inwestycja zostanie oddana w terminie. Jesienią 2013 roku ten termin został jednak przesunięty na 4 lipca.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  TRASA DK1 W TYCHACH BĘDZIE GOTOWA W LIPCU, ALE KORKI NIE ZNIKNĄ


  - Przebudowę DK 1 mieliśmy zakończyć w 2014 i zakończymy w 2014 roku- powiedział Tomasz Sikora, dyrektor segmentu budownictwo segmentu infrastrukturalnego Polimex-Mostostal, podczas podpisywania aneksu do umowy w dniu 28 października 2013

  - Do całkowitego otwarcia DK 1 na odcinku tyskim zostały już tylko prace wykończeniowe - zapewnia Wojciech Łyko, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

  - Na ciągu głównym do dokończenia pozostały obiekty przy skrzyżowaniach z alejami Niepodległości i Piłsudskiego. Zakończymy je w połowie czerwca i wtedy przystąpimy do układania masy bitumicznej i to jest właściwie główne miejsce, gdzie kończą się prace, w pozostałych jesteśmy na etapie ostatniej, malowania pasów i ustawiania znaków - precyzuje Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora MZUJiM ds. przebudowy DK 1. - Na tych strategicznych obiektach kończymy roboty konstrukcyjne i zaraz potem, końcem czerwca, kładziemy masę bitumiczną. Staramy się, by 4 lipca trasa była przejezdna na całej długości.

  Prac już niewiele, ale na dotrzymanie terminu duży wpływ będzie miała pogoda.

  - Przy układaniu ostatnich warstw bitumicznych mniej ważna jest temperatura (plus dziesięć czy plus trzydzieści - to nie ma znaczenia), natomiast nie może być długuch ulewnych deszczy. Dwu- czy trzydniowe deszcze, po których znów świeci słońce nam nie zaszkodzą, ale gdyby przyszła fala ulewnych deszczy przez dłuższy czas na przełomie czerwca i lipca, to może być zagrożenie dla zapisanego w umowie terminu oddania inwestycji do użytku, bo zależy nam także na jakości wykonanej pracy, a przy deszczach o tę jakość byłoby trudno - tłumaczy Arkadiusz Bąk.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Remontu w Katowicach

   Rysio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ciekawe kiedy się zakończy

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama