Targowisko przy Plazie ma zniknąć. Prezydent Sosnowca chce...

  Targowisko przy Plazie ma zniknąć. Prezydent Sosnowca chce pozbawić handlowców miejsc pracy

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Właściciele kiosków chcą modernizować targowisko przy Plazie w Sosnowcu. Prezydent Górski chce ich stamtąd usunąć
  1/8
  przejdź do galerii

  Właściciele kiosków chcą modernizować targowisko przy Plazie w Sosnowcu. Prezydent Górski chce ich stamtąd usunąć ©Lucyna Nenow

  Targowisko przy Plazie ma zniknąć. Z powodów estetycznych prezydent Sosnowca chce pozbawić handlowców miejsc pracy i prawa do gruntu. Kupcy poszli do sądu bronić swoich praw.
  Troska o estetyczny wygląd miasta jest chwalebna, a targowisko, które znajduje się za płotem Centrum Handlowego Plaza, wygląda przygnębiająco, wręcz strasznie. Coś z tym miejscem trzeba zrobić, bo takiego sąsiedztwa nikt sobie nie życzy.

  Prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski postanowił pozbyć się przede wszystkim tych, którzy tam handlują legalnie, mają prawo do gruntu, bo je nabyli nawet wyrokiem Sądu Najwyższego. Nielegalnych nikt nie rusza, a to głównie oni pracują na złą opinię tego miejsca.

  - Zamiast targowiska ma być skwer Szpilmana, z drzewami, ławeczkami - tłumaczy Krzysztof Polaczkiewicz z sosnowieckiego magistratu.


  Zainwestowali w grunt


  W latach 80. kilkadziesiąt rodzin zbudowało tu pawilony handlowe, zgodnie z ówczesnymi wymaganiami władz Sosnowca i oczekiwaniami miejskiego architekta. Właściwie tamta władza nie pozostawiła im złudzeń: albo wybudują te kioski w takim kształcie, albo mogą się pozbawić pracy lub handlować w innym miejscu.

  Obecni włodarze Sosnowca potraktowali tych handlowców tak samo przedmiotowo, jak poprzednicy. W grudniu ub. roku na wniosek prezydenta Górskiego radni uchwalili zmianę w miejscowym planie zagospodarowania wpisując w miejsce targowiska "skwer miejski - zieleń publiczna". Co z właścicielami kiosków, ich wieczystym użytkowaniem gruntu? W tym roku miasto chce przeznaczyć 2 mln zł na "załatwienie spraw własnościowych targowiska". Czy to znaczy, że ktoś wycenił ten majątek, sprecyzował plany? Nie wiadomo.

  - Nie ma tych 2 mln zł w budżecie miasta, więc modernizacji w tym roku nie będzie - dodaje Polaczkiewicz. - Jeśli dojdzie do realizacji tych zamierzeń, właściciele kiosków zostaną przeniesieni w inne miejsce albo wywłaszczeni.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Śmieszna plaza

   tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   A kto dał zgodę na wybudowanie tak nowoczesnego brzydkiego budynku PLAZA w tak bliskiej odległości od starych kamienic. W moim mniemaniu tam powinny być ławeczki, kawiarenki, puby, park z...rozwiń całość

   A kto dał zgodę na wybudowanie tak nowoczesnego brzydkiego budynku PLAZA w tak bliskiej odległości od starych kamienic. W moim mniemaniu tam powinny być ławeczki, kawiarenki, puby, park z latarniami itp..., anie taki moloch. Żenadaaaaaaazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Goraki nie ma jaj

   zeby to zrobic. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   jw

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SOSNOWIEC DO LIKWIDACJI

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   CAŁY

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ma zniknac!!!

   Altreich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   To targowisko powinno wogule nieistniec!!!!!! To jest samowola handlarzy!!!!! Prezydent Sosnowca ma 100%racji!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama