Trasa DK1 w Tychach gotowa w lipcu. Tak obiecują. Ale korki...

  Trasa DK1 w Tychach gotowa w lipcu. Tak obiecują. Ale korki na DK1 nie znikną [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Remont trasy DK1 w Tychach ma się skończyć w lipcu
  1/14

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©MZUiM Tychy

  Trasa DK1 w Tychach ma być gotowa w lipcu. 4 lipca prawdopodobnie zakończą się męczarnie związane z przejechaniem ulicy Beskidzkiej w Tychach. Za miesiąc ma być gotowa nowa nawierzchnia. Czy to będzie koniec korków na DK-1 w Tychach?
  Trasa DK1 w Tychach ma być gotowa w lipcu. Czy to oznacza koniec korków? Otóż nie do końca, choć wykonawca, Polimex Mostostal S.A. złożyło zapewnienie, że ulica Beskidzka w końcu zostanie wyremontowana, to robotnicy z placu budowy nie zejdą. W lipcu rozpocznie się tzw. okres odbiorów, będą zatem prowadzone prace porządkowe, wykończeniowe i usuwanie ewentualnych usterek. Mogą się też zdarzyć czasowe zawężenia jezdni.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  REMONT TRASY DK1 W TYCHACH MA SIĘ SKOŃCZYĆ W LIPCU 2014


  race budowlane na ul. Beskidzkiej koncentrują się obecnie na asfaltowaniu nawierzchni. Od początku marca na DK-1 ułożono prawie 30 tysięcy ton mas bitumicznych. W ostatni weekend ostatnią, ścieralną warstwą asfaltu przykryto około półtorakilometrowy odcinek pomiędzy węzłem S1 a Potokiem Tyskim - na jezdni w kierunku Katowic. Teraz w kolejnych miejscach pojawi się ostatnia - ścieralna - warstwa asfaltu, konieczne są więc zmiany w ruchu.

  - W najbliższym dniach wykonawca prac planuje wprowadzić kolejne zmiany w ruchu, dlatego kierowców prosimy o większą ostrożność i zwracanie uwagi na znaki drogowe, a nie "jazdę na pamięć". Najważniejsza zmiana w ruchu planowana jest na czwartek (5 czerwca). Wówczas ma zostać zamknięta łącznica na węźle Wartogłowiec w relacji Katowice-Oświęcim. Objazd dla samochodów osobowych poprowadzony zostanie przez Czułów ulicami Katowicką, a następnie ulicą Oświęcimską - mówi Arkadiusz Bąk z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

  Większe utrudnienia spotkają kierowców innych pojazdów (nieosobowych). Będą musieli dojechać ul. Beskidzką aż do węzła Piłsudskiego (ok. 4 km), a następnie zawrócić na jezdnię w przeciwnym kierunku (na Katowice), by dojechać do węzła Wartogłowiec skąd będzie możliwość zjechania w stronę Oświęcimia.

  Kolejna zmiana dotyczy zamknięcia połączenia ulicy Towarowej z DK1 (kierunek na Katowice). Wcześniej jednak zostanie uruchomiona nowa łącznica z ul. Fabryczną i to nią zostanie poprowadzony objazd (łącznica umożliwi wyjazd ze strefy przemysłowej bezpośrednio w stronę Katowic). Planowane jest również przełożenie ruchu na jezdnię wschodnią (kierunek na Katowice) na odcinku od granicy lasu, aż po rejon węzła Wartogłowiec (na wysokości stacji paliw). Pozwoli to na ułożenie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu na jezdni przeciwnej - prowadzącej w stronę Bielska-Białej. Ale to nie koniec zmian. Uruchomiony zostanie zjazd z DK1 do obiektów handlowych OBI i TESCO, na którym jest już nowa nawierzchnia.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama