Klub Klawiatura Katowice zamknięty. Nie da się prowadzić...

  Klub Klawiatura Katowice zamknięty. Nie da się prowadzić klubu na placu budowy

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Klub Klawiatura Katowice zamknięty
  1/8
  przejdź do galerii

  Klub Klawiatura Katowice zamknięty ©Justyna Przybytek

  BWA Katowice znów opuszczają najemcy. Bo trudno prowadzić klub na placu budowy. To już trzeci lokal, który wyprowadza się z pasażu przy alei Korfantego
  Klub Klawiatura zamknięty. Skad ta nagła decyzja?

  Albo fatum wisi nad budynkiem BWA przy alei Korfantego, albo tym razem winna jest przebudowa. Fakt jest taki, że trzeci w lokal, który tu działał, właśnie zamknął podwoje. Kto zaryzykuje po raz czwarty?

  Adam Kulik klub Klawiatura przy Korfantego uruchomił dziesięć miesięcy temu. Wierzył, że ożywi to miejsce. - Bo miejsce tworzą ludzie, którzy dają mu swoje serce - zapowiadał w sierpniu 2013 roku. Dziś pakuje manatki i chwilowo żegna się z Katowicami. Powody? - Plac budowy, na którym musieliśmy działać jest niemożebny.

  Jesteśmy okopani z każdej strony, a miasto jest nieczułe na nasze prośby o obniżenie czynszu. Decyzja jest ostateczna - powiedział Kulik w środę. I nagła. Jeszcze w czwartek miało się tu odbyć spotkanie śląskich blogerów.

  - Pojawił się inwestor, który chciałby przejąć lokal od razu, a nie w ramach konkursu. Dzięki przychylności dyrekcji BWA mogliśmy więc zakończyć działalność bez trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia - tłumaczy właściciel.

  Dlaczego fortuna nie sprzyja najemcom parteru BWA? Przez niespełna rok działała tu Klubokawiarnia Redakcja. Przestała istnieć 1 marca 2013. Wcześniej podobny los spotkał kawiarnię, która funkcjonowała tu przez kilka lat.

  Miejsce, choć BWA jest w samym centrum miasta, między rondem a Rynkiem, przy pasażu handlowym alei Korfantego, nie jest szczęśliwe. Trudno tu przyciągnąć i zatrzymać klientów. Na dokładkę od ubiegłego roku trwa przebudowa alei. Zachodnia pierzeja, na której mieści się budynek BWA, jest rozkopana od półtora roku, a jak dotąd nie udało się zakończyć przebudowy podziemnych instalacji. Wlecze się także budowa ulicy Śródmiejskiej (łącznika między ul. Chorzowską a Skargi), nie rozpoczęła się budowa dwóch dróg, które przetną pasaż w poprzek i połączą Korfantego ze Śródmiejską.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie prawda

   GOŚĆ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Właściciel klubu klawiatura to lepszy cwaniak i leń , a nie fatalne miejsce.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama