Brutalny rozbój w Orzeszu. Sprawcy grasowali w okolicach...

  Brutalny rozbój w Orzeszu. Sprawcy grasowali w okolicach stacji

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Orzesza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 18-latka i ukradli mu słuchawki oraz gotówkę. Dwie godziny później agresorzy ponownie zaatakowali, tym razem 44-letniego mężczyznę. 20-latek i jego o dwa lata starszy kolega usłyszeli już zarzuty. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
  Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w rejonie dworca kolejowego w Orzeszu. Około godz. 7.00 dwaj młodzi mężczyźni zaatakowali czekającego na pociąg 18-latka. 20-latek i jego o dwa lata starszy kompan, dotkliwie pobili mieszkańca Orzesza i zabrali mu słuchawki oraz 30 złotych. Chłopak trafił do szpitala ze złamaniem żuchwy i obrażeniami głowy. Zanim sprawcy uciekli, starszy z nich uderzył 44-letniego świadka i groził pobiciem, jeśli zawiadomi o zdarzeniu policję.

  Dwie godziny później agresorzy ponownie "spotkali" 44-latka w rejonie parku w centrum miasta. Tym razem napastnicy także uderzyli mężczyznę i zażądali od niego pieniędzy. Gdy okazało się, że orzeszanin nie ma przy sobie gotówki, uciekli.

  Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci szybko ustalili przestępców. Duet został zatrzymany kilka godzin później. Mieszkańcy Ornontowic usłyszeli już zarzut rozboju i usiłowania rozboju, a starszy z nich ponadto zarzut zastraszania świadka. Wczoraj młodzi agresorzy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im 12 lat więzienia.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama