Dworcowa w Katowicach zamknięta. Zaskoczenie ogólne [WIDEO]

  Dworcowa w Katowicach zamknięta. Zaskoczenie ogólne [WIDEO]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dworcowa w Katowicach zamknięta. Zaskoczenie ogólne [WIDEO]

  ©Marzena Bugała

  Trwa rozbiórka estakady nad ul. Dworcową. Jezdnia ulicy Dworcowej wzdłuż hali dworca jest zamknięta. Dla kierowców jadących na wschód miasta (od Słowackiego w kierunku św. Jana) jest objazd.
  Dworcowa w Katowicach zamknięta. Zaskoczenie ogólne [WIDEO]

  ©Marzena Bugała

  Ulica Dworcowa zamknięta - ruszyła rozbiórka trzech ostatnich przęseł estakady. Wydawałoby się mało skomplikowane… A jednak, przywykliśmy, że nic co związane z przebudową katowickiego dworca nie jest oczywiste.

  O tym, że jezdnia ulicy Dworcowej w części przy hali dworca zostanie w czwartek zamknięta, w środę poinformował Neinver - inwestor. Wczoraj, owszem Dworcowa została zamknięta, ale po południu.
  Efekt? Kierowcy próbujący wydostać się ze Śródmieścia Katowic w godzinach szczytu utknęli w okolicy dworca. Sznur samochodów ciągnął się po tymczasowo wyznaczonej trasie - wzdłuż ulicy 3 Maja (to kawałek pl. Szewczyka, po którym dawniej jeździły autobusy). Od wczoraj tą trasą odbywa się ruch w jednym kierunku od ul. Słowackiego na wschód w stronę ul. św. Jana.

  - Rano jechałem wzdłuż hali. Gdybym wiedział, że zamkną drogę, jechałbym do domu od strony pl. Andrzeja - mówił pan Włodzimierz - taksówkarz.

  Jezdnia ul. Dworcowej jest ogrodzona z dwóch stron - na całej długości hali dworca. Kierowcy omijają zagrodzony plac wyznaczoną trasą, wjeżdżają na kawałek Młyńskiej i skręcają w prawo na Dworcową. Stąd mogą kierować się na ul. Kochanowskiego (skręt w prawo pod wiadukt) lub prosto - otwartą dla ruchu Tylną Mariacką. Jednak muszą przyhamować. Korki tworzą się, gdyż kierowcy wyjeżdżają na Dworcową z dwóch kierunków - od strony Słowackiego i Młyńską od rynku.

  Ci, którzy tu utknęli wczoraj, albo zdarzy im się to dziś, nie mają co pomstować na organizację ruchu fundowaną przez miasto - magistrat o tym, że Dworcowa zostanie w czwartek zamknięta dowiedział się z lektury Dziennika Zachodniego.

  Zobaczcie ostatni dzień istnienia estakady w Katowice

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i nic takiego sie nie stalo

   poprostu budowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 22

   Rewolucha na pl. Szewczyka miala zaczac sie 16.sierpnia - dzis mamy polowe grudnia.
   Ludzie mieli sie czas przygotowac.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama