Raciborzanki potrafią się bronić przed napaścią

  Raciborzanki potrafią się bronić przed napaścią

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Raciborzanki potrafią się bronić przed napaścią

  ©arc

  Trzech agresywnych napastników zaatakowało kobiety, które wzięły udział w kursie samoobrony, zorganizowanym w mieście przez Raciborski Ośrodek Aikido i Miejskie Centrum Reagowania i Ochrony Ludności. Kursantki wybrnęły z symulowanej napaści cało i tym samym zdały test kończący zajęcia.
  Raciborzanki potrafią się bronić przed napaścią

  ©arc

  W kursie, który ruszył w Raciborzu 15 października i prowadziło go ośmiu instruktorów, wzięło udział ponad 100 kobiet. Do końca zajęć - z siniakami na rękach i nogach, ale z uśmiechami na twarzach - dotrwało 21 uczestniczek.

  - Test końcowy pokazał, jak wiele nauczyły się panie podczas kursu.
  Miały szansę sprawdzić się w wyreżyserowanej sytuacji, która - gdyby zdarzyła się na ulicy - zagrażałaby ich życiu. Panie pokazały, że potrafią obronić się przed napastnikami, stosując wszystko to, czego nauczyły się w trakcie kursu - mówi Jacek Ostrowski, jeden z instruktorów.

  Kobiety, które wzięły udział w zajęciach przyznają, że czują się teraz o wiele bezpieczniej. - Już wiemy, jak reagować w danej sytuacji. Bardzo ważne jest to, by zachować zimną krew. I znamy kilka świetnych chwytów - mówią raciborzanki.

  W tym roku zorganizowano w mieście cztery takie kursy. W trakcie sześciu miesięcy przeprowadzono ponad 50 godzin zajęć z samoobrony i pierwszej pomocy. Organizowano też spotkania z psychologiem, funkcjonariuszami policji i straży miejskiej.

  Podczas spotkania kończącego kurs, kobiety odwiedziła psycholog Sylwia Szarowska z Miejskiego Centrum Profilaktyki "Drogowskaz", która rozmawiała z nimi o różnych życiowych problemach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama