Sosnowiec: IV LO im. Staszica zwycięża w tradycyjnych...

  Sosnowiec: IV LO im. Staszica zwycięża w tradycyjnych regatach obu liceów [ZDJĘCIA]

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec regaty Staszic - Plater
  1/104
  przejdź do galerii

  Sosnowiec regaty Staszic - Plater ©Tomasz Szymczyk

  IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica lepsze od II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w tradycyjnych regatach pomiędzy uczniami obu szkół. Impreza na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń w obu szkołach
  Tegoroczna edycja regat Plater-Staszic jest już osiemnastą. Pierwsze zawody odbyły się na Balatonie w Klimontowie, rok później impreza przeniosła się na Stawiki, gdzie odbywa się do dzisiaj.

  Uczniowie obu szkół pojawili się na nowej plaży nad brzegiem Stawików na długo przed rozpoczęciem regat. Wielu z nich przyniosło ze sobą transparenty i głośnym dopingiem wspomagało swe koleżanki i kolegów.


  Rywalizacja była bardzo zacięta. W wyścigu kajaków był remis 2:2. Najlepszy czas osiągnęła w nich załoga reprezentująca "Plater". W decydującym wyścigu czółen lepsza była jednak ekipa "Staszica". To ona zdobyła puchar. Zwycięstwo IV LO to czwarta wygrana uczniów tej szkoły z rzędu, w związku z czym "Staszic" zdobył puchar na własność.

  - Pierwszy raz w historii ktoś trzy razy z rzędy wygrał regaty. Pierwszy raz puchar trafia na stałe do Staszica. Drugi raz z rzędu mam przyjemność startować i drugi raz z rzędu mam przyjemność wygrać - mówił Michał Domagała, uczeń IV LO im. Stanisława Staszica. - Dopóki się walczy, jest się zwycięzcą. My walczyliśmy przez dwa tygodnie dzień w dzień tu na treningach. Za rok też zwyciężymy. To niemal pewne - dodaje.

  - To bardzo fajna i bardzo pozytywna impreza, a dwie setne sekundy, przez które przegraliśmy to mała różnica. Liczy się zabawa. Rywalizujemy między sobą, ale się przyjaźnimy. Nic nie straciliśmy, raczej coś zyskaliśmy. Emocje wrócą w przyszłym roku. Mam nadzieję, że wynik będzie inny - mówi Daniel Goetzen, uczeń II LO im. Emilii Plater.


  Regaty to impreza niecodzienna w naszym regionie. - W sumie nasze szkoły są przecież wyjątkowe. Ukończyły już sto lat. Może te wyścigi świadczą już o naszej dojrzałości - mówi Michał Domagała.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Regaty

   Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   "Pierwszy raz w historii ktoś trzy razy z rzędy wygrał regaty. Pierwszy raz puchar trafia na stałe do Staszica. Drugi raz z rzędu mam przyjemność startować i drugi raz z rzędu mam przyjemność...rozwiń całość

   "Pierwszy raz w historii ktoś trzy razy z rzędy wygrał regaty. Pierwszy raz puchar trafia na stałe do Staszica. Drugi raz z rzędu mam przyjemność startować i drugi raz z rzędu mam przyjemność wygrać - mówił Michał Domagała, uczeń IV LO im. Stanisława Staszica...".

   To nie jest prawda. Pierwszych 5 zmagać wygrało "Plater"

   Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3463955,sosnowiec-iv-lo-im-staszica-zwycieza-w-tradycyjnych-regatach-obu-liceow-zdjecia,id,t.htmlzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama