Jak cię widzą, tak cię piszą: Krystyna Szumilas [KREACJE...

  Jak cię widzą, tak cię piszą: Krystyna Szumilas [KREACJE VIPÓW]

  Tatiana Szczęch

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Krystyna Szumilas
  1/2
  przejdź do galerii

  Krystyna Szumilas ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Dziś pod lupę wzięliśmy ubiór byłej minister edukacji Krystyny Szumilas, która ubiegała się - z niepowodzeniem - o mandat eurodeputowanej
  Tym razem przyglądam się Krystynie Szumilas, byłej minister edukacji, kandydatki do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO - i jej stylizacji, którą zaprezentowała w czasie wieczoru organizowanego w Oku Miasta.

  Bazę ubraniową stroju pani Krystyny stanowi "mała czarna", która od lat 20. poprzedniego wieku uchodzi za symbol elegancji i szyku. O sukience, która wpisała się w kanon damskich strojów, mówi się, że każda kobieta w swojej garderobie powinna takową posiadać. Owszem, sukienka to idealne rozwiązanie dla każdej z nas, jednak jest we mnie pewien sprzeciw, jeśli chodzi o czerń. Bo dlaczego uznaje się ją za lepszą od "małej granatowej" czy "małej grafitowej"?

  Czarny kolor zaliczam do najbardziej niebezpiecznych. Głównie dlatego, że w naszej strefie klimatycznej jest niewiele osób, którym on naprawdę pasuje. Nasze jasne cery w zetknięciu z czernią wydają się być blade, a przez to my - zmęczeni. W psychologii kolorów czerń to synonim dystansu. Nawet wg zasad dress code'u rezerwowany on jest tylko na sytuacje wieczorowe.
  Małą czarną pani Szumilas ratuje fakt, że została założona na wieczór. Poza tym, sukienkę przykryto jasno-szarym żakiecikiem rozświetlającym twarz, której dodatkowo blasku dodał srebrzysty wisiorek z zawieszką.

  Kolorystycznie najwięcej obiekcji mam do okularów. Biały i czarny razem to najsilniejszy kontrast z możliwych. Polityk to przede wszystkim osoba, której chcielibyśmy ufać. Mocno kontrastowe zestawy dodają siły i energii, ale nie budują zaufania. Plus za buty. Szkoda, że ich czerwień nie znalazła żadnego innego nawiązania w stylizacji.

  Sukienka wymaga skrócenia. Możliwe, że to kwestia 1 lub 2 centymetrów, ale jestem pewna, że łydki pani Krystyny wyglądałyby wtedy zgrabniej. Druga uwaga dotyczy wysokości, na której żakiecik jest odcięty i taliowany. To miejsce powinno się znajdować w najszczuplejszym miejscu talii, co lepiej "rysuje" kobiece kształty.

  Moja ocena: 3


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ta nie nadrobi żadnym ubiorem

   Cyganicha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   skoro w głowie trociny

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama