Rewolucja w... lotach rozpocznie się w Wiśle

  Rewolucja w... lotach rozpocznie się w Wiśle

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kryształowej Kuli w nadchodzącym sezonie będzie bronił Kamil Stoch. Polacy rozpoczęli już przygotowania od obozu w Szczyrku
  1/2
  przejdź do galerii

  Kryształowej Kuli w nadchodzącym sezonie będzie bronił Kamil Stoch. Polacy rozpoczęli już przygotowania od obozu w Szczyrku ©Anna Kaczmarz

  Obowiązek startu w kwalifikacjach dla dziesiątki prowadzącej w PŚ, zaliczanie do dorobku zdobytych w nich punktów oraz rywalizacja w grupach.
  Po zmianach dotyczących punktowania skoków narciarskich światowa federacja dokonała kolejnej rewolucji, tym razem odnośnie samego przebiegu zawodów w lotach. Na kongresie w Barcelonie zatwierdzono nowy system rywalizacji, który po raz pierwszy znajdzie zastosowanie podczas inauguracji Letniej Grand Prix na skoczni Malince w Wiśle (kwalifikacje 24 lipca o godzinie 17, konkurs drużynowy 25 lipca o 20.15, a indywidualny 26 o godz. 17).

  Na czym polegają zmiany?Dziesięciu najlepszych zawodników w klasyfikacji PŚ w lotach będzie miało pewny start w konkursie, ale również obowiązek wystartowania w kwalifikacjach, ponieważ zdobyte w nich punkty będą się liczyły w pierwszej serii, a co za tym idzie w walce o awans do rundy finałowej. Czterdziestu zawodników z kwalifikacji (w czasie testów w LGP będzie ich 48) zostanie podzielonych na cztery grupy, z których po sześciu najlepszych awansuje do drugiej serii,w której wystąpi tylko 24 skoczków. Na końcową kolejność złożą się ich punkty uzyskane łącznie w kwalifikacjach, pierwszej i drugiej serii.

  W kontekście sprzętu także dokonano pewnych korekt. Cały kombinezon musi się składać z materiału o identycznej powierzchni i składzie, a jego grubość nie może przekroczyć 6 mm (dotychczas 5) i nie może być mniejsza niż 4 mm.

  Kongres ostatecznie zatwierdził też kalendarz sezonu 2014/15. Oprócz wspomnianego na wstępie LGP w Wiśle, Polska będzie gospodarzem zimowego Pucharu Świata (15 stycznia w Wiśle oraz 17 i 18 stycznia w Zakopanem). Ten drugi cykl rozpocznie się 22 listopada w Klingenthal.

  Sensacyjnie zakończył się natomiast wybór gospodarza mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku. Kazachskie Ałmaty, niemiecki Oberstdorf oraz słoweńska Planica zaskakująco przegrały w głosowaniu z austriackim Seefeld. W finale zwycięzcy 9:8 pokonali Oberstdorf.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama