Międzynarodowe Targi Katowickie przegrały w sądzie

  Międzynarodowe Targi Katowickie przegrały w sądzie

  Barbara Sadłowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ostatecznie zakończyła się sprawa zadośćuczynienia dla żony i dzieci biznesmena spod Nowego Tomyśla, który zginął w styczniu 2006 roku w zawalonej pod ciężarem śniegu hali. Sąd Najwyższy uznał skargę kasacyjną Międzynarodowych Targów Katowickich za bezzasadną.
  - Spodziewaliśmy się takiego wyroku - powiedziała adwokat Ewa Dybizbańska-Michalska, reprezentująca poszkodowanych Wielkopolan oraz ich rodziny. - Sądy pierwszej i drugiej instancji słusznie rozstrzygnęły tę sprawę, uznając odpowiedzialność Międzynarodowych Targów Katowickich i zasądzając odszkodowanie i zadośćuczynienie dla rodziny zmarłego.

  28 stycznia 2006 roku dach hali, w której odbywała się międzynarodowa wystawa gołębi, runął pod ciężarem zalegającego śniegu. W katastrofie straciło życie 65 osób.

  W lutym 2009 roku Sąd Apelacyjny w Katowicach ogłosił prawomocny wyrok w procesie o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla żony i dwójki dzieci biznesmena. Nieznacznie tylko obniżył kwoty przyznane przez sąd pierwszej instancji. Wdowa miała otrzymać 88 tysięcy złotych, a każde z osieroconych dzieci - po 138 tysięcy. Pozwany złożył skargę kasacyjną, domagając się uchylenia wyroku i ponownego procesu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama