GKS Tychy - Miedź Legnica 3:1. Tychy zostają w I lidze! [LIVE, OPINIE, ZDJĘCIA]

RM/TOK
GKS Tychy - Miedź Legnica
GKS Tychy - Miedź Legnica Marzena Bugała
GKS Tychy wygrał z Miedzią Legnica 3:1 (1:1) i utrzymał sie w I lidze! Bramki strzelili: dla GKS-u - Tomas Docekal (45+1), Denis Popović (50), Marcin Wodecki (90+2, karny); dla Miedzi - Patryk Szymański (38).

Koniec sezonu okazał się szczęśliwy dla tyszan. Zajęli ostatecznie 13. miejsce z 41. punktami. Tyle samo zdobyła Chojniczanka - 14. miejsce oraz Stomil (15. miejsce), który spadł do II ligi.

Opinie trenerów

Dariusz Żuraw (Miedź)

Gratuluję GKS-owi zwycięstwa i utrzymania w I lidze. Do 45 minuty mieliśmy mecz pod kontrolą. Popełniliśmy jednak dwa proste błędy, po których straciliśmy bramki. Nie byliśmy na tyle mocni, aby wyrównać. To był dobry mecz dla mnie dla analizy.

Jan Żurek (GKS Tychy)

Jest wielka radość. Mieliśmy bardzo ciężką i wyboistą drogę. Emocji nie brakowało, tym bardziej, że przegrywaliśmy 0:1. Chciałem podziękować moim zawodnikom za charyzmę, charakter. Tak jak w Katowicach, dziś też potrafiliśmy się podnieść. Dziękuję kibicom za doping, ludziom, którzy nas wspierali, rodzinom. To była dla mnie jeszcze większa odpowiedzialność, skoro tyle osób na nas liczyło.
Tadziu Cegliński (tyski bioenergoterapeuta) to nasz wieki kibic. To on powiedział, że będzie 3:1. Też mi chodził taki wynik po głowie.
Jak to się stało, że Mateusz Grzybek był dziś kapitanem? W meczu w Płocku on zawalił w końcówce, straciliśmy gola i było 1:1. Nikt nie miał wtedy do niego pretensji. Nikt nie naskoczył, tylko wspierał. Powiedziałem dziś przed meczem w szatni: słuchajcie wybierzcie kapitana na ten mecz. Wybrali młodego chłopaka, który zagrał kapitalne spotkanie, oby jej nie oddał nigdy. Dla wychowanka klubu to wielka sprawa.

Zapis relacji live

18.40 - 3:1, karnego wykorzystał Wodecki. Stomil też wygrał, 1:0, ale spadł z I ligi.

18.36 - sędzia doliczył 4 minuty.

18.33 - Kolejarz Stróże wygrał z Puszczą 2:1. W Olsztynie ciągle 0:0, a w Jaworznie 2:1.

18.32 - trzy minuty do końca. Śpiewy tyskich fanów są coraz głośniejsze.

18.27 - 10 minut do końca. Kolejarz prowadzi w Niepołomicach 2:1, co oznacza, że wygrana gwarantuje tyszanom utrzymanie.

18.23 - 75. minuta minęła. Jeszcze kwadrans do utrzymania się tyszan w I lidze. Miedź stara się wyrównać, ale wynik się nie zmienia - 2:1.

18.15 - w Jaworznie bez zmian. GKS - Miedź 2:1. W Olsztynie bez zmian. Stomil - Górnik 0:0. 70. minuta gry.

18.07 - godzina gry za nami. GKS prowadzi z Miedzią 2:1. Stomil remisuje z Łęczną 0:0, co oznacza pozostanie w I lidze drużyny z Tychów.

18.03 - tyscy fani już świętują utrzymanie? Prezentują właśnie oprawę, której elementem są race. Będą kary dla klubu...

17.56 - w Jaworznie 2:1 dla GKS-u Tychy! W 51. minucie bramkę strzelił Denis Popović! Stomil nadal remisuje z Łęczną 0:0. Górnik gra w "10". Stomil nie strzelił jednak rzutu karnego.

17.51 - rozpoczęła się druga połowa meczu GKS Tychy - Miedź.

GKS Tychy remisuje do przerwy z Miedzią Legnica 1:1. Stomil Olsztyn też remisuje, ale 0:0 z Górnikiem Łęczna. W tej sytuacji tyszanie pozostają w I lidze, ale jeszcze do rozegrania są drugie połowy... Do przerwy Flota Świnoujście prowadzi 1:0 z Okocimskim Brzesko, dzięki czemu oddaliła się od strefy zagrożonej spadkiem. Punktowo wygląda to tak: Stomil 39 (15. miejsce i spadek), GKS Tychy 39 (14. miejsce).

17.34 - 1:1 w Jaworznie! W doliczonym czasie I połowy wyrównał Tomas Docekal. Wynik do przerwy 1:1!

17.25 - GKS Tychy przegrywa 0:1. Bramkę w 38. minucie strzelił Patryk Szymański. Stomil remisuje 0:0. W tym momencie GKS jest w II lidze!

17.17 - pół godziny gry w Jaworznie minęło. Nadal 0:0, teraz inicjatywa po stronie Miedzi. W Olsztynie też 0:0.

17.13 - Tychy - Miedź 0:0, ale rówież Stomil remisuje z Łęczną 0:0.

17.07 - 20 minut mecu w Jaworznie minęło. Nadal 0:0, ale Miedź jest coraz groźniejsza. Pozostałe wyniki po myśli tyszan.

17.02 - pierwszy kwadrans za nami. Inicjatywa należy do tyszan. Przy obecnych wynikach GKS Tychy pozostaje w I lidze.

16.55 - w Jaworznie GKS stara się zdobyć gola. Groźnie z rzutu wolnego strzelał Denis Popović, a bramkarz gości wybił piłkę na rzut rożny

16.49 Kolejarz Stróże prowadzi na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 1:0. Porażka Kolejarza nie jest dobra dla GKS. Dlatego ten wynik jest OK.

16.47 - pierwszy gwizdek sędziego. Trochę opóźniony, bo w Jaworznie czekano na sygnał, aby wszystkie mecze zaczęły się o tej samej porze.

16.43 - oba zespoły już na boisku. Zaraz zaczynamy. Mecz odbędzie się w upale, ale stawka jest taka, że nikt na to nie zważa.

16.39 - nad stadionem w Jaworznie błękitne niebo. Na nim dwa ślady samolotów, które układają się w literę V. Jednak nawet zwycięstwo nie musi dawać tyszanom utrzymania.

16.31 - kwadrans do rozpoczęcia meczu. Trener Jan Żurek nieopodal ławki rezerwowych rozmawia z bioenergoterapeutą, właścicielem hotelu Piramida Tadeuszem Ceglińskim.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz

Gdybyśmy wygrali w Katowicach, wówczas do szczęścia wystarczyłby nam remis, a wtedy gra się inaczej. Niestety, stoimy nadal pod ścianą i będziemy musieli z Miedzią wygrać - żałował Jan Żurek, trener GKS Katowice, w minioną sobotę.

Rzeczywistość dla jego podopiecznych jest jeszcze bardziej skomplikowana, niż ocenił to szkoleniowiec. Przy wyjątkowo niekorzystnym układzie wyników nawet trzy punkty mogą tyszanom nie wystarczyć do utrzymania w pierwszej lidze. Stanie się tak, jeśli jednocześnie zwycięstwa odniosą Stomil Olsztyn (u siebie z Górnikiem Łęczna), Puszcza Niepołomice (u siebie z Kolejarzem Stróże) i Flota Świnoujście (u siebie ze zdegradowanym już Okocimskim Brzesko), a Chojniczanka Chojnice co najmniej zremisuje z Dolcanem Ząbki. Wtedy powstanie mała tabelka, w której to właśnie ekipa Żurka zajmie ostatnie, spadkowe miejsce.

Gdyby Tychy swój mecz przegrały uratuje je tylko porażka Stomilu, a w przypadku remisu w Jaworznie, gdzie występuje GKS, Stomil będzie mógł osiągnąć co najwyżej remis.

Żurek na sobotni mecz zabiera wszystkich piłkarzy z kadry swojej drużyny. - Razem się utrzymamy, albo razem spadniemy - zapowiedział trener tyszan. Szansą dla spadkowiczów są jednak jeszcze problemy licencyjne. Nie licząc Okocimskiego prawa gry na kolejny sezon wciąż nie otrzymały Arka Gdynia, Kolejarz Stróże i GKS Katowice.

Program 34. kolejki (wszystkie mecze w sobotę, godz. 16.45):

GKS Tychy - Miedź Legnica, Wisła Płock - GKS Katowice, Olimpia Grudziądz - Energetyk ROW Rybnik, GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz, Flota Świnoujście - Okocimski Brzesko, Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna, Termalica Nieciecza - Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice - Dolcan Ząbki, Puszcza Niepołomice - Kolejarz Stróże.

Jednoczesną transmisję z meczów GKS Tychy - Miedź Legnica i Stomil Olsztyn - Górnik Łęczna przeprowadzi stacja Orange Sport.

*Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
*TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
*Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF