Ważne
  Dni Skoczowa i XV Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem...

  Dni Skoczowa i XV Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem [ZDJĘCIA]

  KAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem. Od lat w zawodach udział bierze także Piotr Rucki, zastępca burmistrz miasta
  1/6
  przejdź do galerii

  Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem. Od lat w zawodach udział bierze także Piotr Rucki, zastępca burmistrz miasta ©Materiały prasowe

  Trwają 47 Dni Skoczowa. Tadycyjnie już imprezie towarzyszą dodatkowe zabawy. Jedną z nich są Mistrzostwa Skoczowa w rzucie Beretem. W jubileuszowej edycji nikomu z 57 uczestników nie udało się pobić rekordu wynoszącego 37,20 m.
  W Skoczowie odbyły się XV Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem. W wieloletniej tradycji zabawy wypracowały się techniki rzutu. - Widzimy różne metody rzutu - forhend, bekhend, zza głowy, do tego dochodzą także rozbiegi. Panie najczęściej rzucają bekhendowo, delikatnie, z gracją. Panowie preferują technikę zza głowy. A i tak duże znaczenie ma szczęście. To konkurencja dla każdego - zauważa Robert Orawski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury "Integrator" ze Skoczowa.


  Jest to skoczowska zabawa wpisująca się w tradycje tutejszego producenta nakryć głowy fabryki Polkap. - Nie trzeba do tego specjalnego obuwia, ubrania, nadzwyczajnego treningu. Wystarczy przyjść i rzucić. Ludzie lubią rekreacyjne zabawy i my się w to wpisujemy - dodaje dyrektor Orawski.

  W tegorocznej edycji Mistrzostw Skoczowa w Rzucie Beretem udział wzięło 57 śmiałków. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji w duchu fair – play, pierwsze miejsce zdobył Marek Wieczorek (26 metrów), drugie miejsce uzyskał – Szymon Kozłowski (25,5 metra). Na trzecim miejscu uplasował się Jan Kozubek (23 metry).


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama