Rudzica k. Bielska-Białej: Tutaj rządzą strachy polne! Dzień...

  Rudzica k. Bielska-Białej: Tutaj rządzą strachy polne! Dzień Stracha Polnego [ZDJĘCIA]

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzień Stracha Polnego w Rudzicy
  1/49
  przejdź do galerii

  Dzień Stracha Polnego w Rudzicy ©Łukasz Klimaniec

  Straszne i straszniejsze, ale przede wszystkim pomysłowo wykonane – ulicami Rudzicy, niewielkiej miejscowości k. Bielska-Białej, w sobotę przeszły strachy polne i straszyce polne. Niecodzienny korowód inaugurował jedyny w Polsce Dzień Stracha Polnego
  Dzień Stracha Polnego to najważniejszy dzień w roku dla Floriana Kohuta, założyciela, twórcy i pomysłodawcy Galerii Autorskiej Floriana Kohuta "Pod Strachem Polnym". Ale nie tylko dla niego. Każdego w roku w maju młodzi i dorośli twórcy przygotowują efektowne strachy polne, które następnie biorą udział w korowodzie inaugurującym jedyny w kraju Dzień Stracha Polnego.

  Nie inaczej było w sobotę 7 czerwca. Punktualnie o 14.30 korowód pełen strachów polnych wyruszył w kierunku amfiteatru po drodze kłaniając się strachom spoglądającym zza bram Galerii Autorskiej Floriana Kohuta "Pod Strachem Polnym".

  W korowodzie prowadzonym przez wóz strażacki i orkiestrę dętą szło ponad 60 strachów polnych wykonanych z różnych materiałów według rożnych koncepcji.


  - Jestem zwolennikiem stracha polnego wykonanego z naturalnego materiału, naturalnych ciuchów. Oprócz folii i plastiku, bo wiadomo, że te tworzywa nie zgniją. Lepiej z takich materiałów, które rozpadają się szybko – wyjaśnił Florian Kohut.
  Jego zdaniem strach polny w polskiej tradycji, mimo upływu czasu, wcale nie traci się. Kohut wciąż jeździ po kraju i znajduje kolejne strachy.

  - Są one bardzo ciekawe – przyznaje. – Są strachy, a nawet straszyce, czyli dziewczyny strachy. Kiedyś tego nie było. Dziś można takie dostrzec w polach – dodaje pomysłodawca Dnia Stracha Polnego, który organizowany jest wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jasienicy.


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama