El. MŚ piłkarzy ręcznych - Polska - Niemcy 25:24 [ZDJĘCIA]

Redakcja
Polska wygrała w Ergo Arenie w Gdańsku/Sopocie z Niemcami 25:24 (9:12) w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata 2015 piłkarzy ręcznych. Rewanż odbędzie się 14 czerwca w Magdeburgu.

Polska - Niemcy 25:24 (9:12)

Polska: Sławomir Szmal – Mariusz Jurkiewicz 7, Michał Jurecki 6, Michał Szyba 3, Bartosz Jurecki 2, Robert Orzechowski 2, Michał Daszek 2, Rafał Gliński 1, Piotr Chrapkowski 1, Kamil Syprzak 1, Piotr Grabarczyk 0, Adam Wiśniewski 0, Karol Bielecki 0.

Niemcy: Silvio Heinevetter, Johannes Bitter - Michael Kraus 5, Uwe Gensheimer 4, Patrick Groetzki 4, Holger Glandorf 3, Hendrik Pekeler 2, Tim Kneule 2, Steffen Weinhold 2, Patrick Wiencek 1, Michael Allendorf 1, Johannse Sellin 0, Michael Haass 0, Steffen Fath 0, Stefan Kneer 0.

Sędziowali: Vaclav Horacek i Jiri Novotny (Czechy). Widzów: 10000. Kary: Polska – 6; Niemcy – 8 minut.

Po niezwykle zaciętej grze polscy piłkarze ręczni pokonali Niemców w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata Katar 2015 25:24 (9:12). Sześć sekund przed końcem zwycięskiego gola rzucił Mariusz Jurkiewicz. Tę wygraną gospodarze zawdzięczają jednak głównie niesamowicie broniącemu Sławomirowi Szmalowi.

Zaliczka przed rewanżem, który odbędzie się w sobotę 14 czerwca w Magdeburgu, jest zatem minimalna. Możliwe jednak, że wystąpią w nim Bartłomiej Jaszka i Krzysztof Lijewski, którzy z powodu kontuzji nie zagrali w sobotnim meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak późniejszego zwycięstwa biało-czerwonych. Świetnie spisywał się Szmal, który obronił dwa rzuty karne, ale bramkarz gospodarzy nie był w stanie sam powstrzymać rywali. Goście zdobyli kilka łatwych bramek po przechwytach i kontrach - w jednym przypadku „Kasa” próbował przeciąć podanie, ale minął się z piłką, dzięki czemu skrzydłowy Uwe Gensheimer miał przed sobą pustą bramkę.

Biało-czerwoni grali chaotycznie, bez przekonania i razili nieskutecznością. W ataku zupełnie nie mógł się odnaleźć Karol Bielecki i poza Szmalem nie zawiódł jedynie Bartosz Jurecki, który zdobył cztery bramki z rzutów karnych. W 18. minucie po kontrze zakończonej przez Patricka Groetzkiego było już 10:5 dla Niemców. Polacy zdobyli jednak trzy bramki z rzędu i w 23. minucie przegrywali tylko 8:10.

Gospodarze zdecydowanie lepiej zagrali w drugiej połowie. W 39. minucie po rzucie Piotra Chrapkowskiego doprowadzili do remisu 15:15, a za chwilę po akcji Jurkiewicza i dwóch kontrach wyszli na prowadzenie 18:15. Co prawda po trafieniu środkowego rozgrywającego goście zdołali jeszcze doprowadzić w 49. minucie do remisu 19:19, jednak niezwykle dramatyczna końcówka należała do podopiecznych trenera Michaela Bieglera.

Sześć sekund przed ostatnią syreną, przy stanie 24:24, zwycięskiego gola zdobył Jurkiewicz. W posiadaniu piłki byli jeszcze Niemcy, ale rzut Holgera Glandorfa równo z końcową syreną obronił Szmal. PAP

*Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
*TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
*Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF