35 lat Dżemu. Zobacz kto śpiewa "Sto lat" dla Dżemu...

  35 lat Dżemu. Zobacz kto śpiewa "Sto lat" dla Dżemu [RELACJA, WIDEO]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  35 lat Dżemu. Zobacz kto śpiewa "Sto lat" dla Dżemu [RELACJA, WIDEO]
  1/4
  przejdź do galerii
  W Parku Śląskim rozpoczął się urodzinowy koncert zespołu Dżem. Zanim muzycy po kolei wyszli na scenę, wywołani przez Jana Chojnackiego, życzenia zespołowi złożył Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego, a "sto lat" odśpiewała wicepremier Elżbieta Bieńkowska.
  Zespół rozpoczął koncert utworem "Wehikuł czasu". Jednym z pierwszych był też utwór "Do przodu". Potem wszedł na scenę pierwszy z zagranicznych gości i przy dźwiękach jego gitary śpiewaliśmy "Człowieku co się z Tobą dzieje"  Aktualizacja 1.20
  Koncert Dżemu już za nami. Występ legendarnej grupy trwał około czterech godzin. I mógł zadowolić nawet tych najbardziej wybrednych.
  Jeszcze w pierwszej partii utworów pojawił się jeden z filarów ostatniej płyty Dżemu, czyli "Partyzant".
  Jednym z najbardziej poruszających momentów był ten, gdy pojawiły się pierwsze dźwięki "Zapal świeczkę", a na telebimach zaczęły przewijać się zdjęcia "tych, których zabrał los". Artystów związanych ze sceną bluesową i przyjaciół Dżemu. Były m.in. zdjęcia Czesława Niemena, Miry Kubasińskiej, Tadeusza Nalepa oraz Goli, Pawła Bergera, Ryśka Riedla. Archiwalne zdjęcia zmarłych członków Dżemu zobaczyliśmy na ekranach także w trakcie piosenki "Skazany na bluesa".

  Członkowie Dżemu podczas urodzinowego koncertu byli bardzo gościnni. Na scenie zagrali z nimi zarówno Chris Duarte jak i Coco Montoya. W specjalnym setach z Dżemem zagrał 13-osobowy big band pod dyrekcją Andrzeja Marko, a także Janek Gałach. Ten drugi wspomógł muzyków swoimi skrzypcami chociażby w utworze "Do kołyski".

  Miejsce na koncertowej setliście znalazły m.in.utwory: "Noc i rytm", "Nie patrz tak na mnie" czy "Diabelski żart" poprzedzony znakomitą solówka na perkusji Zbyszka Szczerbińskiego.
  W trakcie utworu "Sen o Victorii" pojawiła się znajoma (z Riedlowskich festiwali) akcja "Wszystkie gwiazdy nieba", czyli sporo osób wśród publiczności wyciągnęła zapalniczki, inni rozświetlali przestrzeń włączonymi telefonami komórkowymi. Skoro o akcjach nowa, to w strefie A (najbliżej sceny) powiewało kilka flag, były transparenty, a nawet ogromna płachta, przypominająca "sektorówkę". Kilkakrotnie "wędrowała" nad głowami uczestników koncertu.

  Nie zabrakło największych przebojów. Był m.in. "Autsajder", "Czerwony jak cegła", "List do M" (zagrany jako pierwszy z bisów, w towarzystwie Janka Gałacha). Pojawiła się też orkiestra górnicza, a na finał zagrano "Whisky".


  *Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2014: ROZPOZNAJ SIĘ NA ZDJĘCIACH
  *TRAGEDIA NA WIŚLE: Nurt porwał dwie dziewczyny ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   35 lat

   maciek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   niech tych co nie bylo niech załuja...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama