Ważne
  Dworzec PKP w Raciborzu kupi prywaciarz?

  Dworzec PKP w Raciborzu kupi prywaciarz?

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dworzec w Raciborzu
  1/3
  przejdź do galerii

  Dworzec w Raciborzu ©ARC Dziennik Zachodni

  Dworzec PKP w Raciborzu znów ma zacząć tętnić życiem. Obiekt miało kupić miasto, urzędnicy przygotowali już nawet 700 tys. zł, ale w ostatnim momencie znalazł się prywatny inwestor.
  Na dworcu kolejowym w Raciborzu zatrzymał się czas mniej więcej na 1997 roku, kiedy zalała go powódź. Poza przeniesieniem kas na piętro i zamknięciem stołówki oraz innych lokali usługowych, nic tu nie zrobiono. Teraz ma się to zmienić, a dworzec, na którym dawno temu zatrzymywał się Orient Express, znów ma zacząć tętnić życiem. Obiekt miało kupić miasto, urzędnicy przygotowali już nawet 700 tys. zł, ale w ostatnim momencie znalazł się prywatny inwestor.


  - Byliśmy już bliscy finalizacji rozmów z PKP, ale w międzyczasie pojawił się inwestor zainteresowany raciborskim dworcem. Jeśli dojdzie do porozumienia z PKP, dworzec w Raciborzu będzie jednym z pierwszych w Polsce skomercjalizowanych czynnych dworców - mówi nam Mirosław Lek, prezydent Raciborza.

  Pierwotnie kolej chciała za swój obiekt 2,7 mln zł, ale do przetargów nikt nie podszedł, dlatego podjęto decyzję, że zostanie on sprzedany gminie w trybie bezprzetargowym. Radni zapalili zielone światło i w mieście zaczęto powoli snuć plany zagospodarowania niemałego budynku. Wygląda jednak na to, że gospodarzem będzie tu ktoś inny.

  - Prowadziliśmy rozmowy z miastem, jednak w tym czasie pojawiło się zainteresowanie dworcem ze strony inwestorów komercyjnych. W związku z tym dworzec w Raciborzu zostanie wystawiony na sprzedaż w formule rokowań. Rokowania zostaną ogłoszone jeszcze w czerwcu - mówi nam Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP SA we Wrocławiu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czym skorupka ...

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   gratuluje tytułu "prywaciarz", jakbym cofnął się o 30 lat do PRL-u i czytał artykuł w Trybunie Ludu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Dworzec Wyry !?

   Aborygen Śląski - Wyry (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To był jeden z pierwszych sprzedanych w Polsce dworców, gdzie mieści się dobrze prosperująca i znana restauracja, pizzeria i dobre miejsce do spędzenia wolnego czasu. Posiłki również bardzo dobre....rozwiń całość

   To był jeden z pierwszych sprzedanych w Polsce dworców, gdzie mieści się dobrze prosperująca i znana restauracja, pizzeria i dobre miejsce do spędzenia wolnego czasu. Posiłki również bardzo dobre.
   To jest przykład, że można tchnąć nowe życie w niepotrzebną PKP nieruchomość.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama