Katowice: Leśny Piknik Rodzinny w weekend 14 i 15 czerwca w...

  Katowice: Leśny Piknik Rodzinny w weekend 14 i 15 czerwca w Dolinie Trzech Stawów

  KAP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zespół Biff wystąpi w niedzielę o 19.00
  1/2
  przejdź do galerii

  Zespół Biff wystąpi w niedzielę o 19.00 ©MATERIAŁY PRASOWE

  Impreza dla rodzin oraz miłośników przyrody odbędzie się w weekend w Dolinie Trzech Stawów. Wśród atrakcji: szkółka rowerowa dla najmłodszych, warsztaty ogrodnicze, degustacja żywności ekologicznej, pokazy taneczne i wokalne, konkursy, koncerty zespołów Carrantuohill i Biff. Wstęp wolny
  Szkółka rowerowa dla najmłodszych, wymiana elektrośmieci na sadzonki, warsztaty ogrodnicze, degustacja żywności ekologicznej, pokazy taneczne i wokalne, konkursy, koncerty, a do tego warsztaty mediacji i socjoterapii, badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu – to tylko kilka punktów z listy ponad 50 bezpłatnych atrakcji czekających na uczestników Leśnego Pikniku Rodzinnego – Ekoodpowiedzialni, który odbędzie się 14 i 15 czerwca (sobota, niedziela) w Dolinie Trzech Stawów – zielonym sercu Katowic. Wstęp wolny. Dokładny program Pikniku - na końcu tego tekstu.

  Podobnie jak i w zeszłym roku, także i teraz impreza będzie okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale i sposobem do aktywnego, rodzinnego spędzania czasu. Podczas pikniku nie tylko aktywnie wypoczniemy, ale i będziemy mieli możliwość skorzystania z porad ogrodniczych, prozdrowotnych i rozwojowych. W programie przewidziano rozrywkę zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

  Przy stoiskach edukacyjnych Nadleśnictwa Katowice najmłodsi i ich rodzice poznają sekrety życia pszczół (specjalnie zbudowany ul), żubrów i dzikich ptaków, zbudują własną budkę lęgową, nauczą się rozpoznawać tropy i sylwetki zwierząt oraz sadzonki roślin. Tych, którzy lubią budować zainteresują z pewnością szkolenia, podczas których stworzony zostanie drewniany dom. Miłośnicy majsterkowania nauczą się tu wypalać i wiercić w drewnie. W niedzielę o godzinie 16.00 do środowiska zostaną wypuszczone dzikie ptaki. Wszystkie leśne atrakcje pikniku odbywać się będą w towarzystwie sygnałów i marszy myśliwskich. Zabawy i warsztaty Nadleśnictwa odbędą się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Ciekawie zapowiadają się także przejażdżki Leśnym busem, który każdorazowo dowiezie pasażerów na wieżę obserwacyjną na wzgórzu Wandy.

  Podczas pikniku swoimi umiejętnościami pochwalą się formacje wokalne i taneczne działające przy Miejskich Domach Kultury w Katowicach. Wystąpią m. in. Nutki i Fresz, Blue Pauza, Fortune, Pam-Pam i Bang. Stepowanie zaprezentuje Tap-Dance, a hip-hop tancerze grupy Revolution. Odbędą się również występy teatralne i widowiska muzyczne. Spektakl „Piotruś Pan” odegrają dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Fundacji "Gniazdo", a nawyki zdrowego żywienia, postawy prozdrowotne i proekologiczne będą promować artyści z Krakowa w spektaklu „Wielkie Psotki Małej Dorotki” (niedziela 15:30). Mini Recital Piosenki Dziecięcej wystawią grupy ze Świetlic Środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Bogaty program artystyczny imprezy uświetnią zespoły Tomato, Carrantouhill (sobota 19.30) i Biff (niedziela 19.00). Pierwszy przeniesie nas w klimaty słonecznego reggae, drugi irlandzkiego folku, a trzeci alternatywnego rocka.

  – Każdy moment jest dobry, żeby zostać ekofanem. Ja przy okazji ciąży zaczęłam od zwracania uwagi na etykiety na jedzeniu, im mniej składników, tym lepiej. Teraz w moim jadłospisie goszczą głównie ryby, świeże warzywa, owoce i zioła, pełnoziarniste pieczywo oraz makaron. Nauczyłam się też samodzielnie przygotowywać wędliny i chleb. Wszystkie posiłki gotuję sama, dzięki temu mam pewność, że to co podaję swojemu dziecku jest po prostu zdrowe – opisuje Anna Brachaczek, mama, wokalistka zespołu Biff.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama