Ważne
  Industriada 2014: Tyskie Browarium zaprasza pełnoletnich 14...

  Industriada 2014: Tyskie Browarium zaprasza pełnoletnich 14 czerwca na Browar Open

  KAP

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Industriada w Tyskim Browarium
  1/5
  przejdź do galerii

  Industriada w Tyskim Browarium ©MATERIAŁY PRASOWE

  Instalacja z 6 tys. kubków do piwa, piwne konkurencje, nocne zwiedzanie Browaru, koncerty rapera Miuosha oraz zespołu Fair Weather Friends oraz kabarety: Moherowe Berety i Kabaret Grzegorza Stasiaka. To wszystko w ramach Święta Szlaku Zabytków Techniki w Tyskim Browarium
  Browar Open, czyli browar szeroko otwarty! Industriada 2014 w Tyskim Browarium zapowiada się interesująco. Wstęp wolny lub promocyjne bilety (szczegóły w programie na końcu tekstu).

  Tegoroczne Święto Szlaku Zabytków Techniki – Industriada w Tyskim Browarium – odbywa się pod hasłem BROWAR OPEN. Oznacza to Browar otwarty dla zwiedzających, dla żądnych wiedzy oraz dla spragnionych muzyki i rozrywki. To również mistrzostwa w piwnych konkurencjach, które rozegrają się na trasie zwiedzania.


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Industriada 2014 PROGRAM Święto Szlaku Zabytków Techniki 14 czerwca PROGRAM INDUSTRIADY 2014


  - Tyskie Browarium to miejsce otwarte przez cały rok. Ale w dniu Industriady chcieliśmy dodatkowo podkreślić naszą otwartość w dzieleniu się wiedzą o piwowarstwie – mówi Małgorzata Grabowska, koordynator Tyskiego Browarium. – Browar będzie można zwiedzać do północy, dla dociekliwych przygotowaliśmy Piwną Strefę Eksperymentu, a na terenie Browaru stanie scena muzyczno – kabaretowa.

  W dniu Industriady Browar będzie można zwiedzać na dwa sposoby. Od 14.00, czyli godziny oficjalnego rozpoczęcia Industriady, do 20.45 goście wezmą udział w mistrzostwach w piwnych konkurencjach: suszeniu słodu, rozmnażaniu drożdży i innych zabawnych zadaniach, łączących wiedzę piwowarską z dynamiczną zabawą. Na odważnych czeka również slackline, czyli przejście po linie rozpiętej nad ziemią. Dla zaawansowanych jest trickline – na tej elastycznej linie ewolucje będą wykonywać zawodowcy. Drugi sposób to Browar by night - zwiedzanie od 21.00 do północy, gdy tajemniczo oświetlony zakład nasuwa skojarzenie ze scenerią filmową.

  Piwna Strefa Eksperymentalna powstaje dzięki zaangażowaniu specjalistów Tyskich Browarów Książęcych. Laboratorium udostępnia zwiedzającym supernowoczesny mikroskop, umożliwiający zobaczenie drożdży w czterdziestokrotnym powiększeniu, a piwowarzy opowiedzą o sensorycznych właściwościach piwa oraz surowcach wykorzystywanych do jego produkcji.

  Natomiast dla wszystkich spragnionych muzyki i rozrywki przygotowaliśmy scenę na terenie Browaru, gdzie wystąpią kabarety: Biesiadny Grzegorza Stasiaka i Moherowe Berety. Po części kabaretowej scenę opanuje muzyka w wykonaniu Miuosha, rapera z Katowic oraz zespołu Fair Weather Friends.

  Wszystkich gości Tyskiego Browarium przywita instalacja artystyczna, której autorką jest studentka wzornictwa katowickiej ASP Paulina Żak, a tworzywem… 6 tysięcy plastikowych kubków do piwa – Organiczne formy, które powstają dzięki połączeniu kubków przypominają piwną pianę – mówi projektantka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama