Tyskie zmienia Śląsk!

  Tyskie zmienia Śląsk!

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  W ramach akcji „Dla Księstwa” każdy mieszkaniec Górnego Śląska mógł przesłać swój pomysł na ożywienie danej ulicy, placu, skweru, podwórka, knajpy – tak by uczynić z niego sąsiedzkie miejsce spotkań. Tyskie wspólnie ze Ślązakami zrealizuje idee, które otrzymały najwięcej głosów. Były to rewitalizacja Parku na Miechowicach w Bytomiu oraz aranżacja miasteczka akademickiego przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.
  Podczas rodzinnych spacerów po Parku na Miechowicach w Bytomiu uświadomiłem sobie, że nie ma tutaj ani jednej ławki, na której można usiąść i odpocząć – mówi Łukasz Dyrwa z Bytomia, autor zwycięskiego projektu.

  Kiedy tylko przeczytałem o tym, że Tyskie zmienia Śląsk, postanowiłem zgłosić swój pomysł. Jestem bardzo zadowolony, że udało się go zrealizować i mieszkańcy Bytomia jeszcze przyjemniej mogą spędzać czas w tym zabytkowym parku – dodaje.

  Oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie Parku na Miechowicach (Parku Ludowego) w Bytomiu odbyło się 4 czerwca. Obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta w Bytomiu, pomysłodawca zmian, a także przedstawiciel Tyskiego, które od lat jest inicjatorem pozytywnych zmian na Śląsku.

  Śląsk to region, z którego Tyskie się wywodzi. Między innymi dlatego potrzeby jego mieszkańców są nam szczególnie bliskie – mówi Tadeusz Rusek, manager ds. aktywacji marki Tyskie - W poprzednich latach stawialiśmy ławki i altany w Parku Śląskim oraz odnawialiśmy chorzowskie fontanny. Tym razem zwróciliśmy się do mieszkańców Śląska, aby to oni sami wybrali miejsca, które chcą zmienić lub odnowić. Akcja „Dla Księstwa”, w ramach której te zmiany nastąpiły, miała na celu wspieranie śląskich miast oraz umacnianie więzi społecznych wśród Ślązaków.

  Nie tylko w Bytomiu Tyskie pomogło zrealizować projekt, który powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców. W Gliwicach nowe oblicze zyska miasteczko akademickie przy Politechnice Śląskiej. Studenci, którzy bardzo dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, w przestrzeni między akademikami zgłosili zapotrzebowanie na infrastrukturę, która im to uprzyjemni. Drugim zwycięskim projektem była zaproponowana przez Daniela Krasnokuckiego aranżacja przestrzeni zawierająca grille oraz altanki. Oficjalne otwarcie tego miejsca w jego nowej odsłonie zaplanowano już wkrótce.

  Akcja „Dla Księstwa” obejmowała trzy etapy. Od początku października, przez 2 miesiące, mieszkańcy regionu zgłaszali swoje projekty zmian za pośrednictwem strony www.ksiestwopiwne.pl. Organizatorzy akcji podkreślali, że poszukiwane są pomysły dotyczące najbliższego otoczenia, które przyniosą korzyść całej lokalnej społeczności. Spośród przesłanych propozycji wybrano 60 najciekawszych. Selekcji finałowych 15 projektów dokonała Rada Księstwa złożona z: blogerów, przedstawicieli mediów, pasjonatów historii Śląska i jego kultury, aktywnie działających w regionie. Ostatnim etapem było głosowanie za pośrednictwem strony internetowej. Mieszkańcy Śląska zdecydowali, które z finałowych pomysłów zostaną przez Tyskie zrealizowane. Najwięcej głosów (31 % oddanych głosów) zdobyły plany aranżacji miasteczka akademickiego przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Na bytomski Park na Miechowicach oddano 16 % spośród wszystkich głosów.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama