Bielsko-Biała: śmigniemy aleją Świętego JP II

  Bielsko-Biała: śmigniemy aleją Świętego JP II

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Obwodnica wschodnia Bielska-Białej została wybudowana w 2011 roku. Od tego czasu nie ma nazwy
  1/2
  przejdź do galerii

  Obwodnica wschodnia Bielska-Białej została wybudowana w 2011 roku. Od tego czasu nie ma nazwy ©Łukasz Klimaniec

  Obwodnica wschodnia Bielska-Białej już wkrótce ma być aleją św. Jana Pawła II. Prezydent miasta ogłosił konsultacje w tej sprawie.
  Aleja Bohaterów Monte Cassino, a także aleja Niepodległości - tak nazywają się odcinki drogi ekspresowej na terenie administracyjnym Bielska-Białej. Kolejny, który jest zarazem obwodnicą wschodnią miasta, może nosić nazwę al. św. Jana Pawła II. Takie rozwiązanie po kanonizacji polskiego papieża sugerowali bielskim urzędnikom mieszkańcy.

  - Wyszliśmy naprzeciw temu pomysłowi, stąd ogłoszone konsultacje - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik bielskiego Ratusza. Konsultacje mają charakter internetowy. Swoje opinie można przesyłać na adres mailowy mapy@um.bielsko.pl.
  Kilka dni temu głośno było o Ełku na Mazurach, gdzie radni uchwalili, że patronem miasta zostanie św. Jan Paweł II, choć protestowali przedstawiciele innych wyznań.

  W Bielsku-Białej nikt nie przewiduje kontrowersji. Roman Matyja, bielski radny PiS przypomina, że sprawa nazwania ulicy imieniem Jana Pawła II pojawiła się już dwa lata temu.

  - To bardzo dobry pomysł. Papież przecież był u nas, jest też związany rodzinnie z naszym miastem. Argumentów jest bardzo dużo. Dobrze byłoby, gdyby jego imię nosiła aleja, a nie ulica. To podnosi rangę - uważa.

  Henryk Juszczyk, pełnomocnik prezydenta Bielska-Białej przyznaje, że trudno byłoby w mieście wskazać ulicę odpowiednią do nazwy patrona - św. Jana Pawła II.

  - Musielibyśmy zlikwidować którąś z obecnych nazw głównych ulic, a to byłby kłopot dla mieszkańców. Trzeba byłoby wymieniać dowody, dokumenty itp. Pomyśleliśmy, że najlepiej będzie, jeśli obwodnica, która przechodzi przez teren miasta, będzie nosiła taką nazwę. Tą aleją będą przejeżdżały tysiące samochodów - wyjaśnia.

  Chodzi o wybudowany w 2011 roku odcinek obwodnicy Bielska-Białej, który prowadzi od tzw. węzła Rosta do węzła Mikuszowice.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niktórzy to mają

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   we łbie porąbane i tyle

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama