Śledztwo w sprawie wodociągów w Chorzowie. Prasy sprawdzi...

  Śledztwo w sprawie wodociągów w Chorzowie. Prasy sprawdzi prokurator

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sprawa wyszła na sesji RM
  1/2
  przejdź do galerii

  Sprawa wyszła na sesji RM ©Kamila Rożnowska

  Sprawa dotyczy modernizacji oczyszczalni Klimzowiec i lat 2002-2013. Przed laty kupiono tu prasy, które nigdy nie działały na 100 proc.
  Pod koniec maja Prokuratura Rejonowa w Chorzowie wszczęła śledztwo w sprawie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w latach 2002- 2013 roku w mieniu Samorządowego Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Sprawa dotyczy niedopełnienie obowiązków, które były związane z modernizacją oczyszczalni rzecznej Klimzowiec. Wtedy to zostały zakupione m.in. wadliwe prasy, które nie osiągnęły wskaźników deklarowanych przez dostawcę. Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone przez prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotalę.

  Czynności w tej sprawie zostały powierzone Komendzie Miejskiej Policji w Święto-chłowicach. - Trzeba zabezpieczyć całą dokumentację, która związana jest z zawarciem umowy m.in. zakupu kanadyjskich pras oraz rozliczeniem tej umowy, a następnie podjąć analizę dokumentacji - informuje prokurator rejonowy w Chorzowie, Andrzej Sikora.

  Spłatę zakupu tych urządzeń rozłożono na raty. Ostatnia faktura miała zostać zapłacona w momencie uruchomienia pras i osiągnięcia przez nie deklarowanej sprawności, a to do tej pory nie nastąpiło. Jednak spółka wodociągowa zawarła ugodę sądową z syndykiem dostawcy urządzeń, w wyniku której zapłaciła 500 tys. zł za te urządzenia.

  W zeszłym roku zostało również zawarte porozumienie między Związkiem a spółką, które dotyczy możliwości spłaty przez Związek 500 tys. zł, a którą spółka zapłaciła zawierając ugodę z wierzycielem dostawcy urządzeń.

  - W tym porozumieniu związek zobowiązał się do spłaty pieniędzy, ale nie został wskazany konkretny termin tej spłaty - mówi mecenas Łukasz Kajda, prowadzący sprawę po stronie chorzowskiego Urzędu Miasta.

  Z kolei Marek Dudek, były członek zarządu Związku zwraca uwagę, że w porozumieniu decyzja o spłacie uzależniona jest od zapisaniu jej w wieloletnim planie finansowym.

  Z Adamem Trzebniczykiem, który teraz przewodniczy zarządowi Związku, nie udało nam się skontaktować - wczoraj miał wyłączony telefon.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kopel ?

   100% konsekwentny, jeszcze nie sklerotyk. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Koniecznie zbadac tez zaniechania i zaniedbania poprzednika Kotali, Marka Kopla !
   Mam na mysli takie tematy jak hajducki Rathaus, jak "nowa" Miejska Rzeznia itdp.
   Jedna rzecz - brak kasy i...rozwiń całość

   Koniecznie zbadac tez zaniechania i zaniedbania poprzednika Kotali, Marka Kopla !
   Mam na mysli takie tematy jak hajducki Rathaus, jak "nowa" Miejska Rzeznia itdp.
   Jedna rzecz - brak kasy i pomyslu, jeszcze zrozumiale, bo ludzkie, choc pardonu nie ma.
   Ale odsprzedanie Rzezni prywatnej firmie, oddanie wszystkiego z rak, bez zobowiazan, bez kontroli, bez mozliwosci rewindykacji, pozwolenie za dewastacje, pozwolenie na skreslenie z Rejestru Zabytków itd. ????? Dla mnie to kryminal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rzeźnia

   Trochę wiem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Rzeźnie sprzedawało nie miasto a jej właściciel, niestety rzeźnia nie została skomunalizowane czyli przekazana na majątek miasta.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama