W Myszkowie mają tylko zimną wodę w kranach

  W Myszkowie mają tylko zimną wodę w kranach

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mieszkańcy bloków muszą radzić sobie podgrzewając wodę na gazie. Pan Zbyszek mieszka z rodziną przy ulicy Leśnej
  1/2
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy bloków muszą radzić sobie podgrzewając wodę na gazie. Pan Zbyszek mieszka z rodziną przy ulicy Leśnej ©Krzysztof Suliga

  Około półtora tysiąca mieszkańców Myszkowa jest od piątku bez ciepłej wody. Nie wiadomo, kiedy znów popłynie ona z kranów.
  Ciepła woda dostarczana jest do bloków w dzielnicy Mija-czów z Fabryki Papieru. Jest ona tam tzw. odpadem poprodukcyjnym, więc jej cena była o około 30 procent niższa niż u dostawcy zaopatrującego mieszkańców w innej części miasta.

  Problemy dostawcy

  W piątek prezes Fabryki Papieru I, Justyna Spyra-Łukasik, poinformowała pisemnie odbiorców w dzielnicy Mijaczów, że wstrzymuje dostawę ciepłej wody i pary.
  To skutek fatalnej sytuacji finansowej myszkow-skiej papierni, której w najgorszym wariancie grozi nawet upadłość. Grzanie wody bez prowadzenia produkcji nie wchodzi w rachubę, bo koszty są znacznie wyższe niż stawki, za jakie kupują wodę mieszkańcy. Produkcja miała ruszyć pod koniec maja, ale będący największym wierzycielem fabryki bank nie uruchomił kredytu niezbędnego do restrukturyzacji finansowej i działalności zakładu.

  - Już kolejny raz robią z lokatorów idiotów - mówi nam jeden z mieszkańców. Wcześniej woda była nagle wyłączana przez Fabrykę Papieru - ze względu na prowadzone remonty, a także z powodu konfliktu dotyczącego rozliczania należności.

  Trzeba będzie poczekać

  Najszybszym rozwiązaniem byłoby uruchomienie produkcji. Być może uda się to zrobić w ciągu kilku dni, ale równie dobrze zakład może już nie ruszyć. Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak rozpatruje możliwość dostarczania ciepłej wody od drugiego dostawcy. Trzeba sprawdzić jednak najpierw, czy jest to możliwe technicznie bez dodatkowych inwestycji. Potrzebna będzie też zgoda właścicieli papierni na udostępnienie sieci i prawdopodobnie banku, który ma na niej hipotekę. A to może potrwać.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama