Ważne
  Rekord! 249 par świętowało swoje złote gody w Bielsku-Białej

  Rekord! 249 par świętowało swoje złote gody w Bielsku-Białej

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W bielskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się ostatnia w tym roku uroczystość jubileuszowa dla par małżeńskich, które przeżyły ze sobą 50, 60 i więcej lat.
  Przy okazji podsumowań okazało się, że był to rok pod tym względem rekordowy. Aż 249 par świętowało swoje złote gody, 28 par zaproszono do USC z okazji 60-lecia wspólnego małżeńskiego życia, a cztery pary świętowały 65-lecie.

  Na ostatniej tegorocznej uroczystości małżonkami z najdłuższym, 65-letnim, stażem byli Janina i Karol Goliczowie. Dzień wcześniej, w środę, nestorami jubileuszowego spotkania byli Stefania i Franciszek Ćwiękałowie.

  Wszyscy zapraszani na uroczystości jubilaci otrzymują medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadawane przez prezydenta RP, a wręczane przez prezydenta Bielska-Białej. Od 2002 roku wręczającym medale jest prezydent miasta, Jacek Krywult.

  - Nigdy do tej pory nie mieliśmy tylu jubilatów, co w tym roku. To kolejny dowód na długowieczność bielszczan. W dużym stopniu jest to zasługą naszego czystego powietrza i bardzo dobrej wody - przekonywał prezydent Krywult i przypomniał, że najstarszy jubilat obchodził w USC 71. rocznicę ślubu.

  Nie od dziś wiadomo, że Bielsko to miasto ludzi długowiecznych. Obecnie nad Białą żyje 26 mieszkańców mających sto i więcej lat. Najstarsza jest Anna Wójcik, która 14 września skończyła 106 lat. Ma siedmioro wnucząt i kilkoro prawnucząt.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama