Handlowcy: Mamy najgorsze galerie handlowe. Klienci: Bzdura!

  Handlowcy: Mamy najgorsze galerie handlowe. Klienci: Bzdura!

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Agnieszka Małysz i Łukasz Paliwoda w Gemini Park

  Agnieszka Małysz i Łukasz Paliwoda w Gemini Park ©Jacek Drost

  Jeśli wierzyć handlowcom, najgorsze w Polsce galerie handlowe są właśnie u nas, w województwie śląskim. W sporządzonym właśnie przez firmę badawczą Pentor ogólnokrajowym rankingu takich wielkich sklepów nasze galerie wylądowały na szarym końcu.
  Agnieszka Małysz i Łukasz Paliwoda w Gemini Park

  Agnieszka Małysz i Łukasz Paliwoda w Gemini Park ©Jacek Drost

  Badanie przeprowadzono na zlecenie Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych, które opublikowało je na swoim portalu. Handlowcy z 79 galerii w całej Polsce (w tym 15 z naszego regionu) oceniali, jak robi im się interesy w macierzystych galeriach, czy czynsze nie są za wysokie, zyski nie za niskie w stosunku do oczekiwań, koszty za duże, godziny otwarcia dogodne, a promocja ze strony właściciela galerii - profesjonalna.

  I wyszło na to, że wśród 10 najlepszych galerii handlowych w kraju nie ma ani jednej naszej, za to aż trzy są wśród najgorszych! Najlepiej ocenianym przez najemców centrum handlowym w kraju jest galeria Graffica w Rzeszowie, a za nią - olsztyńska Alfa. W gronie najgorszych drugie (tuż po Marino Wrocław) miejsce zajmuje sosnowiecka Plaza, trzeci jest Gemini Park w Bielsku-Białej, a siódma Plaza w Rybniku.

  Tyle że ten obraz, choć może i oddaje nastroje panujące wśród handlowców, nijak się ma do tego, co na temat swoich galerii mają do powiedzenia mieszkańcy Bielska, Rybnika czy Sosnowca. Bo oni właśnie do galerii przychodzą w weekendy całymi rodzinami, by smacznie zjeść, zrobić zakupy czy obejrzeć coś w kinie. Albo po prostu tu pobyć.

  - Jakby było źle, nie zaglądałbym tu co tydzień z wnukami na lody i kręgle - obrusza się Edward Dyja z Rybnika. I dorzuca, że ten ranking to jakieś bzdury.

  Takie opinie słyszeliśmy też w Bielsku i Sosnowcu. I nic dziwnego, bo my kochamy swoje galerie. Jesteśmy z nich dumni i nie zmieni tego żaden ranking.

  Plaza Sosnowiec na miejscu drugim, za nią Gemini Park Bielsko-Biała, a na siódmym Plaza w Rybniku. Aż trzy centra handlowe z naszego regionu trafiły na listę dziesięciu najgorszych tego typu obiektów w kraju. Oceniali je kupcy.

  Tyle że klienci mają na ten temat zupełnie inne zdanie. - Często tu przychodzę i bardzo to miejsce lubię - mówi Katarzyna Mikołajczak, którą zastajemy w sosnowieckiej Plazie. - Jest kolorowo, ale przytulnie i nie jaskrawo, tak jak w innych centrach. Dla niej plusem Plazy jest to, że znajduje się w śródmieściu i jest do niej blisko na piechotę.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ranking galerii

   Max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 81 / 96

   Punk widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia, klient przychodzi do galerii i jego nie interesuje co jest od środka, on chce być dobrze obsłużony, spędzi "miło" wolny dzień, chce się poczuć jak w...rozwiń całość

   Punk widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia, klient przychodzi do galerii i jego nie interesuje co jest od środka, on chce być dobrze obsłużony, spędzi "miło" wolny dzień, chce się poczuć jak w Nowym Jorku na 5 Alei ipt. jego nie interesuje co jest w środku, nie wiedzą ile wysiłku może kosztować współpraca handlowca z właścicielami galerii, mówiąc o koszcie nie mówię że zawsze chodzi o pieniądze są to często zarządzenia chorych z ambicji ludzi, którzy żądni są tego aby handlowiec pełzał i lizał buty, wtedy czują się docenieni, wymyślają różne utrudnienia aby tylko pokazać kto tu rządzi począwszy od godzin dostaw towarów a skończywszy na zasadach wchodzenia, wychodzenia do centrum, korzystania z różnych części wspólnych, często są zesłani do Polski dyrektorzy centrów zachodnich, którzy tam coś zawalili i tu się wyżywają że zamiast w rodzinnym kraju muszą się męczyć w Polsce, a on jest tu przedstawicielem jedynej władzy !!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ranking galerii handlowych

   Stały 59 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 61 / 55

   Widać wg gestorów galerii Ślązacy mają wspólne cechy ze Szkotami, a oni chcieli by głębiej sięgnąć do na-
   szych kieszeni.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama