Industriada pod palmami już w sobotę. Ale się będzie działo...

  Industriada pod palmami już w sobotę. Ale się będzie działo [PROGRAM INDUSTRIADY, ZDJĘCIA]

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowicki Nikiszowiec, wraz z nieodległym Giszowcem, zaliczają się do najciekawszych w Europie osiedli robotniczych z przełomu XIX i XX wieku i porywają
  1/7
  przejdź do galerii

  Katowicki Nikiszowiec, wraz z nieodległym Giszowcem, zaliczają się do najciekawszych w Europie osiedli robotniczych z przełomu XIX i XX wieku i porywają odwiedzających swoim niepowtarzalnym, nie tylko górniczym, klimatem. Tak było na poprzedniej Industriadzie ©Fotoarchiwum Industriady 2013

  Już w najbliższą sobotę, 14 czerwca odbędzie się piąta edycja Industriady. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska zabytkom techniki.
  Przygotowania do V edycji Industriady trwają w najlepsze. Na terenie Kopalni Guido w Zabrzu wyrosły nawet palmy, a na zwiedzających czeka już plaża z boiskiem do siatkówki (plażowej). Sobotnie święto promujące Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego zapowiada się imponująco. 43 zabytki w 24 miastach województwa i setki dodatkowych atrakcji. Kto jeszcze nie był musi przyjść, a kto już widział obowiązkowo musi się zjawić ponownie.


  ZOBACZ PROGRAM INDUSTRIADY:
  Industriada 2014 [PROGRAM] Zobacz, co dzieje się w twoim mieście podczas Industriady 2014


  W tegorocznym programie Industriady m.in. zwiedzanie browarów w Tychach i Żywcu, rejsy po porcie w Gliwicach, interaktywne wycieczki po Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Rodzinne atrakcje czekają na zwiedzających Starą Fabrykę w Bielsku - Białej, Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, gdzie najmłodsi będą mogli wczuć się w rolę twórców robotów, a w Kopalni Ignacy w Rybniku zobaczą gwiaździste niebo w Mobilnym Planetarium Bajkonur.

  Dla wszystkich spragnionych wakacji Zabrze przygotowało niespodziankę. Teren Kopalni Guido zamieni się w plażę z portem i latarnią morską. Będzie można rozegrać turniej siatkówki plażowej i odpocząć w iście plażowym stylu.

  Gości, którzy przybędą do Zabrza atrakcyjny wieczór czeka w drugim z obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki. W Szybie Maciej odbędzie się widowisko muzyczne stanowiące połączenie instalacji, koncertu i ulicznego spektaklu. Świat muzyki skonfrontuje się tu z historią... wody. Spektakl "Symfonia wody" rozpocznie się o godz. 22.00.

  Wodne klimaty czekają również na odwiedzających Sztolnię Czarnego Pstrąga i Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Pierwszy z obiektów zaproponuje aż 600 metrowy (najdłuższy w Polsce) podziemny rejs łodziami, a drugi uruchomi koło wodne do wypłukiwania cennych kruszców.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama