Ważne
  Katowice biorą Międzynarodową Konferencję Tańca. A co na to...

  Katowice biorą Międzynarodową Konferencję Tańca. A co na to Bytom?

  Magdalena Nowacka - Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jacek Łumiński, były dyrektor ŚTT w Bytomiu nie zostawił międzynarodowej konferencji tańca. Robi ją teraz w Katowicach
  1/5
  przejdź do galerii

  Jacek Łumiński, były dyrektor ŚTT w Bytomiu nie zostawił międzynarodowej konferencji tańca. Robi ją teraz w Katowicach ©Lucyna Nenow

  Dwie nowe konferencje - festiwale. Czy będą ze soba konkurować? Jacek Łumiński działa teraz w Katowicach i przygotowuje imprezę pod nazwąMiędzynarodowa Konferencj/Festiwal Współczesnej Sztuki Tanecznej - Ekotopie Kultury. Bytom robi festiwal Rozbark in Motion.
  Szykujecie się na Międzynarodową Konferencję Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej ? Wspaniale, pytanie tylko: gdzie? Projektu, który przez 20 lat prowadził w Bytomiu Jacek Łumiński, były szef byłego Śląskiego Teatru Tańca, nie zobaczymy już na deskach nowego - Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark. Zamiast tego, będzie tu Festiwal - Rozbark in Motion.

  CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
  KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU


  Tymczasem Jacek Łumiński swojego projektu nie zarzucił. Po zmodyfikowanej nazwie, robi go teraz w Katowicach. Chociaż część będzie się odbywała w Gliwicach, Bielsku-Białej i...Bytomiu. Obie imprezy odbywają się w praktycznie tym samym czasie. Początek - 26 czerwca. Ta bytomska, potrwa do 30 tego miesiąca, katowicka - do 5 lipca.

  Koniec teatru, koniec konferencji? Niby nie...


  Międzynarodowa Konferencja Tańca, to sztandarowy, autorski projekt Jacka Łumińskiego. Po raz pierwszy została zorganizowana w 1993 roku.

  Jacek Łumiński wymyślił ją i zorganizował ją z Catherine Peila, menedżerem sztuk widowiskowych z Nowego Jorku. Konferencja to były spektakle i warsztaty , na których można było zdobywać szlify taneczne pod okiem najlepszych tancerzy z całego świata. Przez dwadzieścia lat w Bytomiu prezentowali się artyści z 50 krajów.

  Przypomnijmy : ubiegłoroczna , jubileuszowa, 20. konferencja odbywała się już w atmosferze likwidacji Śląskiego Teatru Tańca. Ostateczna decyzja dotycząca zamknięcia placówki zapadła w sierpniu ubiegłego roku. Powodem takich decyzji było m.in. zadłużenie ŚTT na ponad milion złotych, brak chęci współfinansowania placówki ze strony czy to marszałka, czy ministerstwa. Podczas kontroli pojawiły się też inne kwestie - zakupy dokonywane bez przetargów i ogólny bałagan w dokumentach.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bytom ma pecha

   sqro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Bytom ma pecha - głosami zdyscyplinowanych rylów i kiboli polonii wybrali prezia hebla. Więc będa mieli krupnioki piwo i mecze złodziejskich żelów z trzeciorzędnego klubiku.

   Tylko Bytomia żal

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama