Jak Cie widzą, tak Cię piszą: Bogusław Śmigielski STYLIZACJE...

  Jak Cie widzą, tak Cię piszą: Bogusław Śmigielski STYLIZACJE VIPÓW

  Tatiana Szczęch

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bogusław Śmigielski
  1/2
  przejdź do galerii

  Bogusław Śmigielski ©Lucyna Nenow

  JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ PISZĄ: Dziś pod lupę wzięliśmy ubiór byłego marszałka woj. śląskiego Bogusława Śmigielskiego, dziś senatora. Tak ubrany pojawił się na konwencji PO.
  Drodzy panowie, patrzcie i uczcie się od naszego dzisiejszego bohatera! Przedstawiam państwu Bogusława Śmigielskiego. Oceniam, jak zaprezentował się na konwencji przed wyborami do europarlamentu.

  Dawno nie miałam okazji do oceny tak dobrej, męskiej stylizacji, a dbałość panów o wygląd, niestety, wciąż nie jest sprawą oczywistą. Bo o ileż przyjemniej wchodzić w relacje z osobą - czy to kobietą, czy mężczyzną - która wygląda ładnie i interesująco... Aż chce się nam słuchać tego, co ma do powiedzenia. Wizerunek polityka to dla mnie szczególna materia, to zagadnienie było tematem mojej pracy magisterskiej.

  Politycy powinni wykluczać przypadkowość w doborze kolorów i zdawać sobie sprawę z wpływu, jaki mają one na wyobraźnię innych.
  Granatowy lub grafitowy garnitur w świecie polityki sprawdza się doskonale. Jest znacznie lepszy od czerni. Pochodne niebieskości i szarości to synonim profesjonalizmu. Budzą zaufanie, jednocześnie symbolizując autorytet. Pan Bogusław nie mógł wybrać lepiej.

  Oprócz kolorów także proporcje ciała powinny mieć wpływ na dobór garderoby, szczególnie polityka. Świetnie dopasowany garnitur pana Bogusława nie tylko rzeźbi kształt sylwetki, ale i wraz z idealnie dobranymi butami podkreśla wzrost. Patrząc na pana Bogusława stwierdzam, że śmiało mógłby posłużyć za przykład klasycznej męskiej elegancji. Takie proste, a jednocześnie takie trudne. Niestety, sam ciemny garnitur to za mało, żeby powiedzieć, że ktoś ma dobry styl. Znaczenie mają odcienie kolorów, zestawy kolorystyczne, fasony i ich dopasowanie (lub nie) do sylwetki, długości noszonych rzeczy, zasady ubioru na różne okazje, a nawet sposób noszenia. Dopiero staranne zgranie tych wszystkich elementów pozwala zachować indywidualizm w klasycznej konwencji.

  Moja ocena: 5 (wyjątkowo wybaczam dziś delikatnie przydługie rękawy marynarki, które powinny odsłaniać mankiet koszuli na ok. 1 cm)


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama