Sport

Mundial 2014: Kolumbia - Grecja 3:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]....

Mundial 2014: Kolumbia - Grecja 3:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Kolumbia ograła nieskutecznych Greków

Kolumbia - Grecja 3:0
    1/28

Kolumbia - Grecja 3:0 ©EPA/PETER POWELL

Mundial 2014: Reprezentacja Kolumbii, uważana za czarnego konia mundialu w Brazylii, w swoim pierwszym meczu w tym turnieju pokonała Grecję 3:0. Bramki dla Kolumbijczyków na wypełnionym szczelnie ich kibicami stadionie w Belo Horizonte strzelili Pablo Armero, Teofilo Gutierrez i James Rodriguez.
    MUNDIAL 2014

W podstawowej jedenastce ekipy Kolumbii trener Jose Pekerman wystawił aż dziesięciu piłkarzy grających na co dzień w Europie, głównie w lidze włoskiej. Zespół „Los Cafeteros” już w 5 minucie zaskoczył Greków. Z prawej strony boiska piłkę w pole karne dośrodkował Juan Cuadrao, a nadbiegający Pablo Armero z niewielką pomocą obrońcy rywali umieścił ją w siatce. Była to dopiero druga bramka w reprezentacji 28-letniego zawodnika angielskiego West Hamu, choć w drużynie narodowej rozegrał już ponad 50 spotkań.

Po stracie bramki Grecy ruszyli do odrabiania strat, ale okazało się, że podopieczni trenera Fernando Santosa wciąż mają spore kłopoty ze zdobywaniem bramek. W historii swoich startów w finałach MŚ zawodnicy Hellady strzelili do tej pory tylko dwa gole i wczoraj nie poprawili swojego dorobku, choć jeszcze przed przerwą na bramkę rywali strzelali Vasilis Torosidis, Georgios Samaras i Panagiotis Kone.

Kolumbijczycy pozwolili się wyszaleć Grekom, a po przerwie zadali im decydujący cios. Wprawdzie uderzenie najdroższego z grających w Brazylii reprezentantów tego kraju Jamesa Rodrigueza obronił bramkarz rywali, ale po dośrodkowaniu z rogu piłkę z bliska do siatki wepchnął napastnik River Plate Buenos Aires Teofilo Gutierrez. Grecy próbowali jeszcze walczyć, lecz gdy Theofanis Gekas z 5 m zamiast do bramki trafił głową w poprzeczkę stało się jasne, że już nic nie jest w stanie uchronić ich od szóstej w historii porażki na mundialu. Sukces Kolumbii w doliczonym czasie gry przypieczętował James Rodriguez. Wyceniany na 35 mln euro pomocnik AS Monaco po raz trzeci pokonał Orestisa Karnezisa.

Kolumbia – Grecja 3:0 (1:0)

Bramki 1:0 Pablo Armero (5), Teofilo Gutierrez (63), 3:0 James Rodriguez (90+3)