Francja - Honduras Mundial 2014
Francja - Honduras Mundial 2014 EPA/ARMANDO BABANI
Mecz Francja - Honduras NA ŻYWO + RELACJA LIVE w serwisie dziennikzachodni.pl Aktualny wynik Francja - Honduras 3:0. Dwie bramki w meczu Francja - Honduras strzelił Karim Benzema, jedną zaliczono jaką samobójczą bramkarzowi Valladaresowi. ZOBACZ TRANSMISJĘ Z MECZU FRANCJA - HONDURAS Mecz na żywo Francja vs Honduras.

MUNDIAL 2014

Mecz na żywo Francja vs Honduras
Mecz Francja - Honduras NA ŻYWO + TRANSMISJA:

W meczu grupy E mundialu w Brazylii Francja wygrała z Hondurasem 3:0. Dwie bramki strzelił Karim Benzema (45-karny, 72). Trzecie trafienie zaliczono jako samobój bramkarza Noela Valladaresa (48). Honduras od 43. minuty grał w dziesiątkę, bo Wilson Palacios zobaczył czerwoną kartkę.

W meczu Francji z Hondurasem zabrakło... hymnów. Piłkarze czekali na ich odegranie, ale się nie doczekali. W I połowie Francuzi dwa razy trafiali w poprzeczkę (Blaise Matuidi i Antoine Greizmann), a tuż przed przerwą zdobyli gola. Wilson Palacios sfaulował Paula Pogbę i zobaczył czerwoną kartkę (za drugą żółtą). Karim Benzema pewnie wykorzystał karnego.

Druga bramka padła tuż po przerwie i wreszcie przydała się zastosowana pierwszy raz w tym mundialu technologia goal-line. W słupek trafił Benzema, a bramkarz Noel Valladares tak łapał piłkę, że znalazła się tuż za linią. Jak minimalnie ją przekroczyła (i że bramkę należy uznać) przekonaliśmy się dzięki technice, która wykluczyła ewentualne dyskusje.

Wynik spotkania na 3:0 ustalił Benzema, któremu piłka spadła pod nogi po zablokowanym uderzeniu Mathieu Debuchy’ego. Nie wypadało nie trafić do siatki.

W ekipie Hondurasu od 46. minuty zagrał Boniek, a dokładnie Oscar Boniek Garcia. Miał nawet okazję na bramkę...

Po meczu Francja - Honduras (3:0) powiedzieli:

Didier Deschamps (trener reprezentacji Francji): "Nie było łatwo walczyć przeciwko agresywnie grającym rywalom. Byliśmy cierpliwi, czekaliśmy na swoje szanse. W pierwszej połowie nasi zawodnicy dwukrotnie trafili w poprzeczkę. Zwycięstwo jest najkorzystniejsze wówczas, jeśli inni rywale w grupie remisują, ale Szwajcaria również zdobyła dzisiaj trzy punkty. W następnej kolejce czeka nas więc mecz na szczycie. Na razie bardzo się cieszymy, gratulacje dla moich piłkarzy. Teraz odpoczniemy i postaramy się za pięć dni zrobić to jeszcze raz".

Luis Fernando Suarez (trener reprezentacji Hondurasu): "Kiedy szybko traci się jednego zawodnika, to oczywiście bardzo trudno gra się w dziesięciu. Rywale okazali się lepsi i zasłużenie wygrali. To nie była kwestia szczęścia czy naszego pecha. W następnym meczu, z Ekwadorem, postaramy się poprawić. W komplecie będzie nam się łatwiej grać".

Karim Benzema (piłkarz reprezentacji Francji): "Przez długi czas mecz mieliśmy przewagę jednego zawodnika. Dzięki temu była przestrzeń na boisku, którą potrafiliśmy wykorzystać. Wszyscy cieszymy się z wyniku. Zwycięstwo w pierwszym spotkaniu jest bardzo ważne".

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY
Francuzi przyjechali do Brazylii jako wielka niewiadoma. Zespół, który znakomite występy przeplata ze słabymi, w pierwszym spotkaniu grupowym zagra z Hondurasem i będzie w tej konfrontacji faworytem. Zwycięstwo ekipy Didiera Deschampa może nieco poprawić fatalną atmosferę wokół zespołu - jak cytuje Polska Agencja Prasowa - 82 procent Francuzów uważa swoją reprezentację za słabą i pełną przepłacanych zawodników.

CZYTAJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
* MUNDIAL 2014: TERMINARZ, PROGRAM TV, TRANSMISJE
* Kto jest największą gwiazdą Mundialu 2014? GŁOSUJ I ZOBACZ WYNIKI
* Miss Mundialu 2014. Zobacz najpiękniejsze kibicki, ale miss jest tylko jedna

Do tego właśnie nurtu włączyła się dziewczyna Samira Nasriego, która brak powołania dla swojego chłopaka skwitowała na Twitterze wpisem "P...ć Francję i p...ć Deschampsa! Co za g... trener". Selekcjoner zapowiedział pozew sądowy, ale póki co sprawa nie ma dalszego ciągu.
W zespole Trójkolorowych nie ma Francka Ribery'ego, który doznał kontuzji tuż przed wyjazdem na mundial, uraz wykluczył też z gry Clementa Greniera. W drużynie Hondurasu od pierwszej minuty powinien zagrać Carlo Costly, były piłkarz GKS Bełchatów.

Materiał oryginalny: Mundial 2014: NA ŻYWO Francja - Honduras 3:0. Benzema! [NA ŻYWO, TRANSMISJA, RELACJA LIVE] - Dziennik Zachodni