Remont ul. Kościuszki w Katowicach dobija handel i usługi...

  Remont ul. Kościuszki w Katowicach dobija handel i usługi [PRZEBUDOWA KATOWIC]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Remont ulicy Kościuszki w Katowicach
  1/12
  przejdź do galerii

  Remont ulicy Kościuszki w Katowicach ©Arkadiusz Gola

  Handlowcy narzekają na remont ulicy Kościuszki w Katowicach. Obroty w ich sklepach spadają. Modernizacja daje też w kość mieszkańcom: przedzierają się przez sam środek placu budowy
  Ulica Kościuszki to kolejna ulica, po 3 Maja, której nie służy gruntowny remont. Narzekają mieszkańcy i handlowcy, jedni i drudzy alarmują, że życie tu umiera. Prawda jest taka, że zamierało i przed modernizacją, bo Kościuszki, niegdyś jedna z najbardziej eleganckich ulic miasta, marniała w oczach od lat. - Ale tak źle jak teraz jeszcze nie było - mówią handlowcy.

  Obroty spadają, bo ulicą nie da się przejść


  Pani Barbara sprzedaje owoce i warzywa na targowisku na placu Miarki.
  - Klientów mamy zdecydowanie mniej, bo nie ma jak do nas dojść - mówi. Tego samego zdania jest pani Mariola, która także na placu sprzedaje lody. - Przez ulicę nie da się przejść, więc ludzie muszą chodzić dookoła, żeby ominąć wykopy i płot. Kłopot mają zwłaszcza ludzie starsi, ale i handlowcom ciężko, tym bardziej że stawek za czynsz nie obniżono - mówi.

  Przez środek placu budowy, po rozkopanych ulicach albo środkiem nowego torowiska, przedzierają się zarówno młodzi jak i starsi. Gdy spadnie deszcz, brodzą po kostki w błocie, przy słonecznej pogodzie - idą w kurzu.
  Pan Andrzej z osiedla Witosa przyjechał we wtorek na wizytę u ortopedy, który przyjmuje przy Kościuszki.

  - Można się tu dostać tylko autobusem, ale też tylko na dworzec i dalej trzeba dojść. Autem nie ma jak - mówił.
  Remont, jak ocenia Robert Rozenblat, właściciel sklepu zoologicznego, dobił ulicę, ale kłopoty zaczęły się już wcześniej.

  - Widać było duży spadek obrotów i zainteresowania klientów ulicą, gdy zaczęły tu powstawać bank na banku i Kościuszki przestała być handlowa. Potem mieliśmy problem z dojazdem przez budowę Galerii Katowickiej i tunelu. Gdy tunel otwarto, zaczął się remont ulicy - przypomina. Jak ocenia, prace przebiegają szybko, a z właścicielami kamienic można negocjować obniżkę czynszu, ale trzeba więcej, aby przywrócić tu życie. - Sklepy są tylko na odcinku do placu Miarki, wyżej - pustki i pustostany - dodaje.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   modernizacja ulicy kościuszzki

   Tadeusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Minął marzec . Wszystko wykończone, pomalowane, a wznowienia przejazdów na skrzyżowaniach ul Kościuszki z ulicami : Szeligiewicza, Jordana, Rymera, Zwirki i Wigóry nie wznowiono. Dlaczego i kiedy...rozwiń całość

   Minął marzec . Wszystko wykończone, pomalowane, a wznowienia przejazdów na skrzyżowaniach ul Kościuszki z ulicami : Szeligiewicza, Jordana, Rymera, Zwirki i Wigóry nie wznowiono. Dlaczego i kiedy to nastąpi?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama