W śląskiej szkole żucie gumy źle widziane

  W śląskiej szkole żucie gumy źle widziane

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W śląskiej szkole żucie gumy źle widziane

  ©Grafika Marek Michalski

  Adrian wciąga na lekcji niezidentyfikowane przedmioty przez nos, rozgniótł pastylkę gumy do żucia - to uwaga z dzienniczka szkolnego polskiego ucznia.
  W śląskiej szkole żucie gumy źle widziane

  ©Grafika Marek Michalski

  Tymczasem od kilku dni niemieckie szkoły zachęcają uczniów do żucia gumy na lekcjach, a nawet podczas klasówki. To efekt badań, jakie zleciło bawarskie ministerstwo edukacji. Żucie gumy ma poprawiać koncentrację uczniów i korzystnie wpływać na wyniki w nauce.

  Na naszych forach internetowych zawrzało. Uczniowie z województwa śląskiego, zaczęli dyskutować o szkolnych zakazach i swobodach. Nauczyciele i dyrektorzy szkół uważają, że takie badania należy traktować raczej z przymrużeniem oka.

  - Producent gumy do żucia z pewnością się na obrazi na wyniki tych badań - komentuje niemiecką inicjatywę Magdalena Kreczko, dyrektorka Zespołu Szkół w Wojkowicach.

  Przemysław Fabjański, dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie tłumaczy, że widok ucznia żującego gumę mu nie przeszkadza, ale... - Trudno mu przyjdzie udzielać odpowiedzi przy tablicy żując gumę - śmieje się Fabjański.

  - Dziś można zbadać wszystko co się chce, dlatego niespecjalnie mnie przekonują doniesienia niemieckiego ministerstwa edukacji - mówi Krzysztof Juranek, dyrektor SP nr 1 w Tychach.

  Dyrektorzy szkół wyjaśniają, że szkolne statuty nie regulują kwestii żucia gumy i nie znają przypadku, żeby ktoś dostał za to naganę. Tłumaczą jednak, że bez pewnych regulacji nie można prowadzić szkoły.

  - Staramy się być wyrozumiali. W naszej szkole zrezygnowaliśmy nawet z mundurków szkolnych. To była wspólna decyzja nauczycieli, rodziców i uczniów - dodaje Juranek. - Na szczęście w przypadku młodszych dzieci, nie ma większych problemów wychowawczych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gumy do zucia zakazane w Singapurze

   Lec do Singapuru i przekonaj sie osobiscie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 3

   Za uzywanie gumy do zucia w Singapurze - w miejscu publicznym - grozi mandat ok. 500 euro (w przeliczeniu).
   Chodzi o zanieczyszenie trudne do usuniecia.
   Tyle na ten temat.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama