Ważne
  FIFA może zawiesić nawet "Cesarza" Franza Beckenbauera

  FIFA może zawiesić nawet "Cesarza" Franza Beckenbauera

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Franz Beckenbauer uosabiał wszystko, co najlepsze w niemieckim futbolu. Jako zawodnik rozegrał 103 mecze w reprezentacji RFN, zdobywając z nią mistrzostwo świata w 1974 r. Sukces ten powtórzył jako trener triumfując z kadrą Niemiec na mundialu we Włoszech w 1990 r.

  Po zakończeniu kariery trenerskiej zaczął robić furorę jako działacz, zostając najpierw prezesem Bayernu Monachium, a później wiceprezesem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Był szefem komitetu organizacyjnego MŚ w Niemczech w 2006 r. Zasłynął tym, że latał helikopterem ze stadionu nastadion, by być obecnym na jak największej liczbie spotkań.

  Beckenbauer był kandydatem do zostania nowym prezydentem FIFA, ale wygląda na to, że jego kariera legła w gruzach.

  Wszystko dlatego, że "Cesarz", jak nazywano go w czasach jego występów na boisku, odmówił stawienia się przed Komisją Etyki FIFA i ujawnienia, czy oddał swój głos na Katar przy wyborze gospodarza MŚ w 2022 r. FIFA zawiesiła Niemca na 90 dni, a dyskwalifikacja ta obejmuje "wszelką działalność w futbolu".

  Zdegustowany Franz postanowił nie lecieć do Brazylii, choć chciał na żywo zobaczyć półfinały i finał. Pod naciskiem światowej opinii publicznej "Cesarz" zdecydował się w końcu zeznawać, a jego przesłuchanie przed Komisją Etyki odbędzie się 27 czerwca.

  Beckenabuer był trzykrotnie żonaty. Ze swoimi małżonkami dorobił się piątki dzieci. Najwięcej mówiło się jednak o dziecku, które spłodził jako 18-latek i do którego nie chciał się przyznać, za co omal nie wyleciał z klubu.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama