Emil Rau w Porębie. Łowca fotoradarów przyjechał do Poręby...

  Emil Rau w Porębie. Łowca fotoradarów przyjechał do Poręby [ZDJĘCIA]

  Patryk Drabek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Emil Rau w Porębie. Łowca fotoradarów przyjechał do Poręby [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Internauta

  Nazywany „łowcą fotoradarów” Emil Rau znów przyjechał do Poręby. Powód? Na jednym z zamieszczonych w internecie filmów widać, że fotoradar przy DK 78 jest ustawiany w… krzakach na prywatnej posesji. Przykryty siatką maskującą...
  Nie dość, że jest w krzakach to jeszcze jest zakamuflowany, niczym Rambo.

  Zdaniem strażników miejskich w Porębie ktoś ustawił jednak na stojaku… zwykły aparat, a zamieszczony film to prowokacja.

  Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Porębie pojawiło się oświadczenie komendanta SM.

  - Informuję, iż autor materiału (...) miał na celu obniżyć wiarygodność realizowanych czynności służbowych przez Straż Miejską w Porębie w zakresie kontroli ruchu drogowego wykonywanej przy użyciu urządzenia rejestrującego. Straż Miejska w Porębie nie ukrywa, nie ukrywała oraz nie maskowała urządzenia rejestrującego. Czas i miejsce kontroli uzgadniane jest z Komendantem Powiatowym Policji w Zawierciu, a urządzenie rejestrujące ustawiane jest zgodnie z wymogami Rozporządzenia MSW - pisze komendant Adam Pucek (pisownia oryginalna).

  Do sprawy fotoradaru w krzakach w Porębie odniósł się również burmistrz, Marek Śliwa. - To nie było nasze urządzenie. Zajmujemy się poważnymi sprawami, a jeśli ktoś chce się bawić, to pozostawiam to bez komentarza - stwierdził burmistrz.

  Autor filmu podkreśla, że w „ferworze sytuacji” nie wezwał policji. Zamieścił też drugi film, na którym widać, że urządzenie podłączone do akumulatora jest ustawione na prywatnej posesji. To niezgodne z przepisami.

  Emil Rau sam postanowił narzucić na siebie siatkę maskującą i porozmawiać zarówno z komendantem straży miejskiej Porębie Adamem Puckiem (strażnicy opiekują się fotoradarem), jak i z burmistrzem Poręby, Markiem Śliwą.

  Pierwszego nie zastał, a drugi nie znalazł dla niego czasu. - Pani w sekretariacie wytłumaczyła mi, że spotkanie nie było umówione, dlatego też burmistrz nie spotka się ze mną. Podejrzewam, że nie chciał, bym zobaczył na jego twarzy lęk związany z wizytą „fotoradarowej wiedźmy” - uśmiechał się Emil Rau, który był rozczarowany również tym, że nie trafił na fotoradar przy DK 78.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo Panie Emilu !!!

   mieszkaniec posesji przy fotoradarze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   trzeba dokładnie ich wypunktować za naciąganie społeczeństwa za łamanie prawa przez straż wiejską poręby

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komendant kłamie

   Pablo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Gówno za przeproszeniem prawda. SM w Porèbie ukrywa fotoradar jak tylko morze. Poza takiem gadżetem jak siatka maskująca, uzywają również starej, zgniłej, oczywiście nieoznakowanej Skody Felicji, w...rozwiń całość

   Gówno za przeproszeniem prawda. SM w Porèbie ukrywa fotoradar jak tylko morze. Poza takiem gadżetem jak siatka maskująca, uzywają również starej, zgniłej, oczywiście nieoznakowanej Skody Felicji, w której stoi na trójnogu fotoradar. Stawiają bandyci tą Skodę na wlocie od strony Siewierza lub w "dołku" na poboczu przed światłamizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   jaro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   jak możecie to w porębie nie zatrzymujcie się bo w krzakach czekają tam strażnicy z mandatem za złe parkowanie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama