Częstochowa buduje trzy nowe mosty - dwa nad Wartą i jeden...

  Częstochowa buduje trzy nowe mosty - dwa nad Wartą i jeden nad Kucelinką

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Częstochowa buduje trzy nowe mosty - dwa nad Wartą i jeden nad Kucelinką
  1/2
  przejdź do galerii
  Częstochowa to wprawdzie nie Wenecja, ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy Miejski Zarząd Dróg i Transportu wybuduje aż trzy nowe mosty - dwa nad Wartą i jeden nad Kucelinką.
  Most na ulicy Srebrnej, który jest jednym z elementów nowego węzła na skrzyżowaniu węzła DK 1 ma być gotowy już w lipcu. W najbliższych dniach rozpocznie się budowa mostu na alei Pokoju, którego nośność ze względu na zły stan techniczny była znikoma.

  Dlatego obowiązywało przewężenie dla samochodów, a tramwaje nie mogły się na moście mijać. Budowa nowego mostu, a właściwie dwóch mostów rozpocznie się w najbliższych dniach.

  - W miejscu dotychczasowego mostu powstaną dwa nowe obiekty o szerokości 9,70 i 18,60 m i długości całkowitej 41,5 m razem ze skrzydłami - mówi Michał Łukaszkiewicz z firmy Skanska, która będzie wykonawcą tej inwestycji. Nowy most ma mieć nośność 45 ton.

  Rozpoczęcie prac będzie się wiązać z dużymi utrudnieniami w ruchu, bo droga zostanie całkowicie zamknięta. Tramwaje będą kursować jedynie do pętli na Rakowie, objazdy dla samochodów mają zostać poprowadzone m.in. ulicami Rejtana i Kucelińską.

  - Szczegółowe informacje dotyczące nowej organizacji ruchu ukażą się na naszej stronie internetowej - mówi Mariusz Sikora, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu.

  Nowy most to dobra wiadomość dla kierowców, zwłaszcza tych samochodów ciężarowych, którzy dojeżdżając do firm znajdujących się w okolicy częstochowskiej huty, musieli korzystać z objazdów. Most dla tak ciężkich pojazdów był zamknięty.

  W podobnym stanie jest most nad Kucelinką na ulicy Mirowskiej. Jego stan techniczny był tak zły, że konieczne było wprowadzenie przewężenia. Droga na moście jest teraz tak wąska, że nie mogą się nią wyminąć dwa samochody. Budowa nowego obiektu na Mirowskiej rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze latem tego roku.

  - W budżecie mamy zapisane środki na remont mostu. Chcemy go jednak rozpocząć dopiero w momencie oddania nowego mostu na ulicy Srebrnej, dzięki czemu utrudnienia w ruchu będą mniejsze. Budowę zakończymy w przyszłym roku - mówi Mariusz Sikora.

  Szynko budowany nowy most przy ulicy Srebrnej, który jest jednym z elementów nowo budowanego węzła na skrzyżowaniu DK 1 i alei Jana Pawła II. Ma być gotowy przełomie lipca i sierpnia.


  *Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
  *2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!
  *Basen Ruda w Rybniku najpiękniejszy w Polsce? ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama