Śnieg psuje rozkład przylotów i odlotów z Pyrzowic

  Śnieg psuje rozkład przylotów i odlotów z Pyrzowic

  SZEN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Lotnisko w śniegu

  Lotnisko w śniegu ©Adam Warzawa

  Śnieg i niskie temperatury paraliżują lotniska w zachodniej Europie. Odbija się to na rozkładzie lotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Przeczytaj o utrudnieniach.
  Lotnisko w śniegu

  Lotnisko w śniegu ©Adam Warzawa

  Wszystko wskazuje na to, że sztywna siatka lotów z Pyrzowic do miast w zachodniej Europie i przyloty na śląskie lotnisko będzie ulegała w najbliższych dniach ciągłym modyfikacjom. Wszystko z powodu ataku zimy w europejskich portach lotniczych.

  Aktualnie w porcie lotniczym w Pyrzowicach panują dobre warunki pogodowe. Nie oznacza to jednak, że wszystkie loty odbywają się zgodnie z planem. Część maszyn nie może przylecieć na czas i odlecieć do innych portów, na których panują trudne warunki pogodowe.


  W poniedziałek o godz. 9 odleciał odwołany wczoraj samolot WizzAir do Doncaster. Opóźnione są odloty samolotów PLL LOT i Lufthansy do Frankfurtu. Niecałą godzinę opóźnienia miały także samoloty z Pyrzowic do włoskiego Forli i holenderskiego Eidhoven.

  - Sytuacja zmienia się dynamicznie i trudno w tej chwili przewidzieć, które samoloty polecą, a które nie. Chociaż małe lotniska na przykład w Wielkiej Brytanii generalnie radzą sobie z ruchem lotniczym. Gorzej jest w dużych portach, jak Heathrow, gdzie samoloty odlatują co kilka minut. My jednak nie mamy połączeń z tym portem - mówi Cezary Orzech, rzecznik Katowice-Airport.

  Dodaje, że nadchodzi odwilż, więc być może sytuacja w europejskich portach poprawi się. 
Wszyscy pasażerowie powinni jednak na bieżąco pytać, czy ich lot z i do Pyrzowic dojdzie do skutku w danym dniu oraz o konkretnej godzinie pod nr tel. 48 32 39 27 385. To namiary do informacji lotniskowej w Pyrzowicach. O loty można też pytać u przewoźników.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NjlVioXPwi

   pHEqMESAoOgP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 22

   base0.txt;32;32

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama