Urodziny Mariackiej 2014: Będą neony, warsztaty...

  Urodziny Mariackiej 2014: Będą neony, warsztaty typograficzne i koncerty

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urodziny Mariackiej 2014: Będą neony, warsztaty typograficzne i koncerty
  1/5
  przejdź do galerii
  Urodziny Mariackiej 2014: Najbardziej imprezowy deptak regionu świętuje w ten weekend czwarte urodziny. Będzie dużo zabawy i dużo... neonów
  W piątek i sobotę świętować będziemy kolejne, już czwarte urodziny Mariackiej. W tym roku jubileusz, inaczej niż w latach poprzednich, będzie mało koncertowy, za to całkiem oryginalny, a imprezy będą zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Spodziewajcie się m.in. odpalenia kilkunastu neonów na deptaku i warsztatów typograficznych, a także warsztatów... cukierniczych.

  CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
  KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU


  Mariacka podana na... setki różnych sposobów  Już w piątek między godz. 13 a 19. Mariacka odda się w ręce artystów. I to dosłownie. - Ilustratorzy, graficy, designerzy, twórcy przestrzenni, muzycy, animatorzy i goście deptaka dostaną do zrealizowania pozornie łatwe zadanie: zinterpretować napis "MARIACKA" w dowolnym stylu, koncepcie, formie i kształcie. Wyszywany, malowany, naklejany, przestrzenny, udźwiękowiony. Kilkudziesięciu kreatywnych ludzi przedstawi własną wizję i pomysł na naszą ulicę - zapowiada Krzysztof Krot, właściciel agencji Dinks i organizator urodzin Mariackiej. Prace zrealizowane w trakcie warsztatów pojawią się w przestrzeni deptaka oraz w podwórkach kamienic. Od godziny 13. czekać na wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zabawie materiały niezbędne do przygotowania własnej koncepcji artystycznej napisu "Mariacka". Także w piątek na ulicy będą montowane neony.

  Nowe neony rozbłysną godzinę przed północą  Pojawią się tu m.in. napis "Katowice" i "Mariacka", a także kilkanaście mniejszych na elewacjach kamienic, każdy z nich będzie odpowiadał numerowi budynku i co ważniejsze zostaną na Mariackiej na stałe. Podpatrywać neoniarzy podczas pracy będzie można między 13 a 19. Neony zostaną odpalone o godzinie 23. Wcześniej, bo o 19. na ulicy wystąpi DiKuzine, a o 21. Jafia Namuel.

  Sobota na Mariackiej będzie dedykowana dzieciom. Między 11. a 15 będą się odbywały na deptaku zajęcia gimnastyczne, gry i zabawy, warsztaty cukiernicze, będą konkursy oraz wyprzedaż garażowa.

  - Zapraszamy dzieci do przygotowania własnych deserów i wypieków oraz wymiany niepotrzebnych zabawek, książek i innych przedmiotów - zachęca Krot.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   obśmiać się mozna

   mob (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   urodziny... a w ramach nich będą, ale piwo i dużo moczu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pomysł na weekend

   Miasteczko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   I tak najlepszy weekend zapowiada się w Żorach. W Miasteczku Westernowym Twinpigs. Piątek od 19.00 za darmo koncert zespołu Blueset a w sobotę Mr Blues od godz. 20.00
   Świetna zabawa.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama