Mundial 2014 Holandia Australia 3:2: sensacja była blisko! [RELACJA]

Holendrzy, którzy z łatwością rozgromili Hiszpanów, tym razem z trudnością pokonali Australijczyków 3:2. Zespół z Antypodów zagrał znakomicie i w efekcie oglądaliśmy być może nawet najlepszy mecz tego mundialu.

Miała być egzekucja, a było bardzo blisko sensacji. Opromieniona rozgromieniem mistrzów świata Holandia z trudem 3:2 pokonała legitymującą się najniższym rankingiem FIFA spośród wszystkich uczestników mundialu Australię. Mecz w Porto Alegre był znakomitym widowiskiem, a zespół Ange Postecoglou pokazał faworytom, że do Brazylii przyjechał nieprzypadkowo. Pomarańczowi po ostatnim gwizdku odetchnęli z ulgą i powoli mogą się zastanawiać na kogo trafią w 1/8, natomiast dzielni Australijczycy rezerwować samolot na powrót do domu.

Na prowadzenie Holandię wyprowadził z bliska Arjen Robben w 20 minucie, ale odpowiedź w wykonaniu Tima Cahilla była tyleż błyskawiczna, co efektowna - Australijczyk oddał kapitalny strzał, po którym piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do siatki. Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy i znów padły cios za cios. W 54 minucie Mile Jedinak dał prowadzenie "Socceroos" wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką Daryla Janmaata, a już w 58 odpowiedział Robin van Persie potężnym uderzeniem pod poprzeczkę. W tym momencie obaj strzelcy goli dla "Oranje" z trzema golami objęli prowadzenie w klasyfikacji snajperów. Decydujące trafienie Holendrzy zadali w 68 minucie, sekundy po tym, jak Mathew Leckie zmarnował wymarzoną okazję do podwyższenia wyniku. Memphis Depay nie miał takich skrupułów, w czym pomógł mu Maty Ryan, interweniując z sekundowym opóźnieniem.

W ostatniej grupowej kolejce Holandia zagra z Chile, a Australia z Hiszpanią. W zespole z Antypodów zabraknie Cahilla, który przekroczył limit żółtych kartek, natomiast Holendrzy stracili prawdopodobnie Bruno Martinsa Indy'ego, który w 44 minucie środowego meczu opuścił boisko na noszach.

*Mundial 2014: Pełne składy wszystkich zespołów grających na Mundialu 2014
*2500 górników na bruk w Kompanii Węglowej. To tragedia!