Ważne
  Sosnowiec: Zespół leczenia tlenem dotrze w styczniu do domów

  Sosnowiec: Zespół leczenia tlenem dotrze w styczniu do domów

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu 1 stycznia 2011 rozpocznie działalność Zespół Domowego Leczenia Tlenem. Dzięki temu 50 osób cierpiących na niewydolność oddechową będzie mogło normalniej żyć. Całość kosztów pokrywa NFZ
  Zasada działania Zespołu jest bardzo prosta. Pacjenci wymagający przewlekłej tlenoterapii - zazwyczaj są to osoby chorujące na nienowotworowe choroby układu oddechowego: rozedmę, astmę oskrzelową, włóknienie płuc itp. - otrzymują bezpłatnie koncentratory tlenowe, które separują ten życiodajny pierwiastek z powietrza i podają go w 96-procentowym stężeniu.

  Pacjenci zakwalifikowani do programu muszą korzystać z koncentratora minimum 16 godzin na dobę.
  Ich wydolność poprawia się wtedy na tyle, że mogą sami o siebie zadbać i nie wymagają nieustannej opieki. Jedynym ograniczeniem swobody są kilkunastometrowe węże dostarczające tlen. Bezwzględnym wymogiem jest całkowite powstrzymanie się od palenia tytoniu. Zapalenie papierosa powoduje natychmiastową dyskwalifikację z programu.

  Koncentratory są przyznawane dożywotnio. Kontrakt z NFZ obejmuje pełny serwis, obsługę i ewentualną wymianę sprzętu. Co najmniej raz na kwartał pacjentów będą odwiedzać lekarz i pielęgniarka.

  Do uczestnictwa w programie wymagane jest skierowanie od lekarza. Pacjenci korzystający z koncentratorów mogą się starać w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej o zwrot kosztów energii elektrycznej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama